Opoziční poslanci odovzdajú podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Andreja Danka
Podpredsedníčka Národnej rady (NR) SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v pondelok poobede odovzdá v podateľni parlamentu podpisy skupiny poslancov, ktorí iniciujú zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom programu. A to vysloviť nedôveru predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi (SNS).
Informoval o tom hovorca strany SaS Róbert Buček. „Sme presvedčení o tom, že plagiátor a podvodník Andrej Danko nemá čo robiť v pozícii druhého najvyššieho ústavného činiteľa Slovenskej republiky. Pán Danko by sa mal inšpirovať mnohými príkladmi zo zahraničia a prejaviť aspoň štipku elementárnej politickej kultúry,” uviedol Buček.
Opozícia chce odvolávať predsedu parlamentu pre jeho rigoróznu prácu. Opoziční poslanci sa o to pokúšali už na začiatku novembra. Program schôdze vtedy neschválil dostatočný počet poslancov. Danko už avizoval, že SNS podporí otvorenie schôdze, a požiada o to aj svojich koaličných partnerov.
[ad][/ad](TASR, ROČ)
Odporúčané články
Európsky parlament a členské štáty Európskej únie sa v stredu dohodli na zákaze dovozu všetkého ruského zemného plynu do EÚ najneskôr do jesene 2027. Dohoda predstavuje kompromis medzi členskými štátmi a Parlamentom, ktorý požadoval skoršie zavedenie zákazu.
Verejné korčuľovanie v Košiciach začína svoju zimnú sezónu a na výber je v meste hneď niekoľko možností. Prinášame prehľad, kde si môžete obuť korčule – či už hľadáte romantické klzisko pod holým nebom (Alejová, Mestský park), alebo preferujete krytú arénu. V článku prinášame rozpis platný na túto zimnú sezónu.
Premiér SR Robert Fico zverejnil verejné stanovisko, v ktorom reaguje na rozhodnutie prezidenta Petra Pellegriniho vetovať zákon o Úrade na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Zároveň informoval o svojom telefonickom rozhovore s predsedom Európskej rady Antóniom Costom. Vyjadrenie zverejnil na sociálnej sieti Facebook.