NAKA zasahuje v Sociálnej poisťovni
Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v Sociálnej poisťovni. Pracovná skupina Novinár tam prehľadáva priestory s cieľom zaistiť dôkazy, ktoré sú potrebné v súvislosti s nezákonnou lustráciou v systémoch Sociálnej poisťovne.
Polícia o tom informuje na sociálnej sieti, upozornil na to portál noviny.sk.
„Vyšetrovateľ začal trestné konanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi,“ povedal pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) SR Michal Slivka s tým, že hneď ako to procesná situácia dovolí, poskytneme viac informácií.
[ad][/ad](TASR)
Odporúčané články
Košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober pri príležitosti 4. výročia vojny na Ukrajine vyjadril hlboký súcit s trpiacimi, ktorých životy poznačila smrť, exodus a zničené domovy.
Policajná inšpekcia potvrdila, že vyšetrovateľ špecializovaného tímu Veritas dnes v ranných hodinách vykonal rozsiahlu policajnú akciu pod názvom „Kajúcnik“, v rámci ktorej obvinil štyroch súčasných a dvoch bývalých policajtov a jednu civilnú osobu zo závažnej trestnej činnosti.
Ukrajina si v utorok pripomenula štvrté výročie začiatku ruskej plnohodnotnej invázie prejavmi solidarity zo strany svojich najbližších spojencov, pričom koniec najkrvavejšieho konfliktu v Európe od druhej svetovej vojny zostáva v nedohľadne.