Namiesto betónu umelý trávnik
Základná škola Belehradská na Sídlisku Ťahanovce dostane nové ihrisko. Nie všetci miestni obyvatelia si však stavbu pochvaľujú.
„Namiesto zelene vyliať plochu betónom je také typické košické,“ sťažuje sa na Facebooku Leonid Chovanec. S betónovaním ihriska nesúhlasí, pretože je podľa jeho slov na sídlisku bez zelene príliš teplo.
[ad][/ad]Starosta mestskej časti Sídlisko Ťahanovce Cyril Betuš vysvetľuje, že sídlisko v tejto lokalite už dlhšiu dobu potrebuje takéto multifunkčné ihrisko. Základná škola Bruselská už takéto ihrisko má, a teda prišiel rad aj na ZŠ Belehradskú.
„Multifunkčné ihrisko na ploche pôvodného asfaltového ihriska bude pokryté umelým trávnikom, nie betónom,“ hovorí Betuš s tým, že by malo slúžiť najmä na rôzne druhy loptových hier.
Ihrisko bude sprístupnené deťom aj športovej verejnosti. Jeho výstavbu za tridsaťtisíc eur schválilo zastupiteľstvo Sídliska Ťahanovce v prvej polovici júna tohto roku.

(TOH)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.
O zmenách v územnom členení mesta Košice by mohli rozhodnúť obyvatelia v referende. Rozhodovali by o alternatívnom modeli, ktorý by pripravilo mesto Košice po dohode s mestskými poslancami a starostami. Referendum by sa mohlo konať v deň parlamentných volieb v roku 2027.
Vo veku 81 rokov zomrel Jozef Gima starší, dlhoročný manažér a bývalý majiteľ potravinárskeho podniku Ryba Košice. Posledná rozlúčka sa uskutoční v stredu 22. apríla o 12:00 v obradnej sieni na verejnom cintoríne v Košiciach.