Nešťastie na cestách! V okrese Michalovce prišlo o život dieťa
V obci Drahňov v okrese Michalovce došlo v pondelok k tragickej udalosti. Pri dopravnej nehode vyhasol život len päťročného chlapčeka.
Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, chlapec pri zrážke s autom utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.
„Podľa doterajších zistení chlapec prechádzal na detskom odrážadle po riadne vyznačenom priechode pre chodov, kde ho zachytil 47-ročný vodič z okresu Michalovce, smerujúci s osobným motorovým vozidlom zn. Ford Mondeo k mestu Veľké Kapušany,“ uviedla Ivanová, ktorá zároveň dodala, že vodičovi bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv.
Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.
[ad][/ad](OK)
Odporúčané články
Pri požiari rodinného domu v obci Kalša zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči niekoľko hodín. Na mieste udalosti pracovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru zo staníc v Bidovciach a Košice – Teplárenská, ktorým asistovali aj dobrovoľné jednotky z okolitých obcí.
Mesto Košice je lídrom v rámci Slovenska v oblasti štátom podporovaného nájomného bývania. Počas utorkovej diskusie v rámci interaktívneho podujatia „Mesto v meste“, ktoré sa od uplynulého pondelka až do konca tohto týždňa koná v Auparku, sa na tom zhodli košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) a generálna riaditeľka Agentúry štátom podporovaného nájomného bývania Eva Lisová.
Úvodnou diskusiou na tému obnovy legendárneho košického Kina Družba a jeho plánovanej premeny na moderné kultúrne centrum, sa včera v priestoroch obchodného centra Aupark začalo interaktívne podujatie „Mesto v meste“.