Košická veterina prechádza na dištančnú formu výučby
Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach rozhodla od utorka o prechode na dištančnú formu výučby, a to v súvislosti so zhoršovaním sa vývoja pandémie nového koronavírusu.
„Nariadenie rektorky UVLF je platné do odvolania, minimálne do 2. novembra 2020,“ informovala o tom hovorkyňa univerzity Zuzana Bobriková.
Nariadenie sa týka všetkých študijných programov a foriem štúdia. Jedinou výnimkou sú študenti šiesteho ročníka študijných programov všeobecné veterinárske lekárstvo a „general veterinary medicine“ – štúdia v anglickom jazyku, ktorí dokončia praktickú výučbu na školskej farme v malých skupinách s prísnymi bezpečnostnými opatreniami. Následne ich už čaká individuálna príprava na záverečné skúšky. Ďalšie vyučovanie v online priestore sa bude realizovať podľa rozvrhu.
[ad][/ad]Slovenskí študenti sa musia vysťahovať
„Študenti s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí sú ubytovaní v študentských domovoch, sú počas dištančnej formy štúdia povinní dočasne opustiť študentské domovy. Urobiť tak musia do 15. októbra. Zahraniční študenti ostávajú v internátoch v sprísnených hygienických podmienkach,“ uviedla Bobriková.
Počas doby vysťahovania sa študentom zníži poplatok za ubytovanie na 50 percent. Ak študenti budú mať záujem o ubytovanie pred štátnymi skúškami, budú sa musieť preukázať negatívnymi testmi na COVID-19 nie staršími ako 48 hodín. V univerzitnej školskej jedálni sa bude vydávať strava len v balíčkoch.
Univerzita pripravila elektronický formulár pre študentov i zamestnancov na hlásenie karantény. Poskytne údaje o tom, kto bol v karanténe do prerušenia prezenčnej výučby, ale bude zbierať údaje aj po prechode na dištančnú formu. Škole by mal dávať reálny prehľad o aktuálnej zdravotnej situácii študentov i zamestnancov.
„K dnešnému dňu má univerzita 13 pozitívne testovaných študentov. Medzi zamestnancami zatiaľ nie je žiadny pozitívne testovaný,“ doplnila hovorkyňa.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Kyberútok na kataster má dopad aj na služby pre Košičanov. Ako ale informovalo mesto Košice, usiluje sa v čo najväčšej možnej miere vyhovieť občanom i firmám pri vybavovaní ich žiadostí, a to vďaka dátam, ktoré má riadne archivované. Verejnosť upozornilo, že v súčasnosti nie je možné vybaviť niektoré úradné záležitosti, ktoré sú prepojené na kataster. Varuje, že ak by bol výpadok dlhodobý, mohol by paralyzovať rozhodovaciu činnosť mesta.
Mesto Košice si pre nedodržanie termínu dokončenia Slaneckej cesty uplatnilo voči zhotoviteľovi pokutu vo výške viac ako 1,4 milióna eur. Ako pre agentúru SITA ďalej uviedlo oddelenie strategického rozvoja košického magistrátu, mesto si voči zhotoviteľovi za nedodržanie termínu uplatnilo aj nárok na náhradu škody pre nemožnosť dofinancovať dielo schváleným nenávratným finančným príspevkom.
Katastrálne odbory 24 okresných úradov začnú od pondelka 13. januára poskytovať služby. Ako informovalo ministerstvo vnútra, služby budú poskytovať len za okresy vo svojej pôsobnosti. Postupne začnú fungovať pracoviská aj na ďalších okresných úradoch, o čom bude ministerstvo vnútra priebežne informovať.