Košická polícia vyšetruje násilnú smrť ženy
Polícia vyšetruje násilnú smrť ženy, ktorá podľahla zraneniam po fyzickom útoku. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.
„Minulý týždeň počas popíjania alkoholických nápojov 51-ročný Košičan fyzicky napadol svoju 43-ročnú družku“ pripomenula Ivanová s tým, že žena musela byť v dôsledku zranení hospitalizovaná v jednej z košických nemocníc. „V sobotu (28.7.) zraneniam v nemocnici podľahla,“ dodala. Ako ďalej informovala, vykonaním nariadenej pitvy bolo zistené, že bezprostrednou príčinou smrti bolo poranenie hlavy. „Príslušníci Policajného zboru na podklade získaných dôkazov muža zadržali a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach muža obvinil zo zločinu zabitia,“ spresnila Ivanová.
[ad][/ad]Obvinený muž bol podľa jej slov umiestnený do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov.
(TASR, SŠ)
Odporúčané články
Počet pacientov vyžadujúcich dialýzu na Slovensku opäť stúpol. Najnovšie údaje Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) ukazujú, že v roku 2024 bolo na pravidelnej dialyzačnej liečbe 4 445 ľudí, čo predstavuje nárast o 2,7 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.
Akademická únia v Oxforde (AUO) a Európske obchodné zhromaždenie v Oxforde (Spojené kráľovstvo) je inštitúcia s viac ako 25-ročnými skúsenosťami s oceňovaním vynikajúcich podnikov a lídrov zo 74 krajín.
Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí s pripomienkami schválila návrh Akčného plánu zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy na Slovensku, ktorý na rokovanie predložil minister dopravy. Súčasťou uznesenia je séria úloh súvisiacich s prípravou a realizáciou projektov európskeho vlakového zabezpečovacieho systému ETCS a s povoľovaním modernizačných stavieb financovaných z Programu Slovensko a európskeho nástroja CEF.