M. Krajčí: Školy sa od 1. februára ešte neotvoria,pokračuje sa dištančne
Školy sa v pondelok 1. februára ešte neotvoria. Pokračovať sa bude v dištančnom spôsobe výučby. Po rokovaní konzília odborníkov to potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). Konzílium podľa jeho slov neodporúča uvoľňovanie opatrení v súvislosti s novým koronavírusom od februára.
Žiaci základných a stredných škôl sa budú učiť naďalej dištančne a do materských škôl a školských klubov detí môžu ísť len deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu pracovať z domu. Na zlú situáciu poukázal Krajčí, počet hospitalizovaných pacientov v nemocniciach podľa neho nechce klesnúť. „Akékoľvek uvoľňovanie opatrení by bolo v tejto chvíli nezodpovedné,” povedal Krajčí.
[ad][/ad]Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) verí, že od 8. februára by sa mohli otvoriť materské školy a prvý stupeň základných škôl prezenčnou formou. „Nebude sa anulovať žiaden ročník,” povedal minister školstva s tým, že sa rovnako neuvažuje ani o opakovaní ročníka.
V súvislosti s termínom jarných prázdnin sa zatiaľ neuvažuje, že by sa rušili. Gröhling poznamenal, že by sa mohli vytvoriť jarné školy, podobne ako to bolo v prípade leta, kedy sa uskutočnili letné školy.
Ministerstvo školstva chce počas budúceho týždňa zverejniť manuál pre otváranie škôl. Rovnako počas nasledujúceho týždňa chce rezort školstva uzatvoriť aj výsledky obstarávania kloktacích testov v školách.
(TASR)
[ad2][/ad2]
Odporúčané články
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené a daždivo, s teplotami do 14 stupňov Celzia.
Život Matúša Kotľára (40) sa dramaticky zmenil po narodení druhého dieťaťa. Jeho partnerka trpela na ťažkú popôrodnú psychózu a rodinu opustila. Matúš sa tak stal otcom samoživiteľom. Deti musel často brávať so sebou do práce na poľnohospodárske družstvo, pretože ich nemal u koho nechať. Doteraz žili v sociálnom zariadení vo Varhaňovciach, ktoré rodine nedokázalo ponúknuť priestor na skutočný rozvoj. Deti vyrastali v segregovanom školskom prostredí, ktoré im neposkytovalo dostatočné podmienky pre plnohodnotný vzdelávací a sociálny rozvoj a otec mal v odľahlej lokalite obmedzené možnosti nájsť si stabilnú prácu.