V košickej zoo pribudli pandy červené
V novej sezóne pribudli do košickej zoologickej záhrady (zoo) pandy červené, doposiaľ ich nechovali.
Za zoo to uviedla Eva Malešová. Podľa jej slov je panda červená ohrozená vyhynutím najmä z dôvodu straty biotopu a z dôvodu lovu.
„Dvaja bratia Daeng a Thimpi prišli zo Zooparku Chomutov. Narodili sa v júni minulého roku, čiže ide o dospievajúce samce,“ povedala s tým, že ide o šelmy, ktoré sa dožívajú 14 rokov. Živia sa predovšetkým listami bambusov, ale v jedálničku majú aj bobule, vajcia a malé živočíchy. Pôvodným domovom pánd sú Himaláje.
[article slug=”zoo-slavnostne-otvorila-svoje-brany”][/article]Ich zaujímavosťou je tzv. palec, ktorý však nie je skutočným prstom. „Je to výrastok zápästnej kosti. Pandám slúži ako pomôcka na priťahovanie vetvičiek pri kŕmení. Táto zvláštnosť sa prejavuje aj pri ich kolísavej chôdzi, keďže predné končatiny majú vytočené dovnútra,“ uviedla Malešová.
Návštevníci môžu v košickej zoo vidieť pandy červené vo voliére oproti levici.
(TASR)
[ad][/ad]Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), a.s. informuje cestujúcu verejnosť o mimoriadnej výluke električkovej dopravy na rýchlodráhe v úseku Pereš – Vstupný areál U.S.Steel z dôvodu nevyhnutného orezu stromov.
Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach (NOCKE) upozorňuje na uzatvorenie bazénovej časti pre verejnosť, a to v dňoch 19. až 21. decembra.
Akademická únia v Oxforde (AUO) a Európske obchodné zhromaždenie v Oxforde (Spojené kráľovstvo) je inštitúcia s viac ako 25-ročnými skúsenosťami s oceňovaním vynikajúcich podnikov a lídrov zo 74 krajín.