Blšák pre labky otvára svoje brány
Už po štvrtýkrát sa v nedeľu (29. 9.) v Záhradke na Kukučínovej ulici uskutoční Blšák na pomoc zvieratám – psíkom z OZ Psy ulice a mačičkám zo Srdce pre mačky.
Zorganizovali ho milovníci zvierat pod vedením Jany Doksanskej z Petshopu na Zborovskej ulici a všetkých zvieratkomilov očakávajú v čase od 10.00 do 15.00 hod.
Ak máte doma niečo zaujímavé z podkrovia, pivnice či priam ešte z Tuzexu, príďte. Budú sa predávať nové aj použité veci, oblečenie, knihy, sošky, bižutéria… Proste úplne všetko. Nuž a kto bude chcieť, môže, samozrejme, aj nakupovať.
[ad][/ad]Program pre deti
K dispozícii bude detský kútik s pieskoviskom, ale aj detské dielničky, kde si budú môcť vaše detičky niečo namaľovať či vyrobiť.
Celý výťažok z predaja bude použitý na pomoc zvieratkám – na nákup krmiva, teraz tak potrebných antiparazitných prípravkov, na kastrácie, operácie, očkovania a na ostatné veterinárne ošetrenia. V súčasnosti sú mesačné náklady na veterinárne ošetrenia u OZ Psy ulice zhruba 2 500 eur a Srdce pre mačky asi 3 000 – 4 500 eur.
Všetko sa bude predávať za symbolické ceny a ako inak, vstup so zvieratkom je povolený. Na všetkých sa teší aj Torpédko, kocúrik s dvoma labkami, ktorý je už tradičným maskotom podujatia.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Hlavnú ulicu čaká najväčšia rekonštrukcia od čias primátora Rudolfa Schustera. Zajtra (t.j. 17. 2.) sa na Hlavnej ulici začnú prípravné práce a ohradenie staveniska súvisiace s projektom Obnovy národnej kultúrnej pamiatky – Archeologické múzeum Dolná brána. Stavebné práce v hodnote 2,7 milióna eur bude mať počas nasledujúcich ôsmich mesiacov na starosti spoločnosť Betpres.
Metropola východu bude v najbližších dňoch hostiť výnimočné vzdelávacie podujatie, stane sa centrom simulácie Európskej únie pre stredoškolákov. Od 5. do 8. februára 2026 sa v Košiciach uskutoční komplexná simulácia trojuholníka inštitúcií Európskej únie (EÚ), v rámci ktorej si šesťdesiat stredoškolákov z celého Slovenska v anglickom jazyku vyskúša fungovanie kľúčových unijných inštitúcií v rámci unikátnej simulácie – Európskeho parlamentu, Rady EÚ a Európskej komisie.
Stavebný úrad mesta Košice je najväčším stavebným úradom na Slovensku. V uplynulom roku vydal v rámci svojich štyroch pracovísk celkovo 154 územných rozhodnutí a 280 stavebných povolení, vrátane rozhodnutí o predlžení platnosti stavebného povolenia, o zmene stavby pred dokončením a v spojenom územnom a stavebnom konaní.