Mesto má nových zástupcov aj v Kosite
Mestské zastupiteľstvo na návrh primátora Richarda Rašiho (Smer) schválilo nových ľudí aj do Kositu.
Slafkovský je od roku 2011 šéfom Tepelného hospodárstva (TEHO), mestskej eseročky na distribúciu tepla v Košiciach. “V Kosite pribudli nové činnosti, ako výroba elektrickej energie a tepla, ktorým sa zásobujú niektoré mestské časti,” vysvetlil nomináciu Raši.
Do TEHO prešiel Slafkovský z Teplárne Košice, kde sa dostal za prvej Ficovej vlády. Keď počas vládnutia Radičovej kabinetu štátnu tepláreň ovládli nominanti SAS, pracovný pomer ukončil dohodou a potom podal žalobu o vyplatenie odstupného vo výške 206-tisíc eur. Nakoniec sa mimosúdne dohodol na sume 25-tisíc eur.
Cez zastupiteľstvo neprešiel návrh poslanca Marcela Gibódu (nezávislý), aby sa členom predstavenstva stal jeho kolega Jaroslav Polaček (nezávislý), ktorého kvalifikáciou na tento post sú podľa neho skúsenosti s odpadmi získané podnikaním vo firmách Fúra a Ekos plus. “Nebol by to konflikt záujmov, lebo už túto svoju činnosť ukončil,” tvrdil Gibóda.
Do Kositu už v novembri dosadil svojich zástupcov nový majoritný akcionár, spoločnosť Wood & Company, ktorá sa prezentuje ako “najväčšia nezávislá investičná banka v strednej a východnej Európe”. Stalo sa tak potom, čo odkúpila 66-percentný podiel od talianskych firiem 4 -ITALY a FINEST.
Wood & Company, ktorá má materskú spoločnosť s neznámymi vlastníkmi v Luxemburgu, v Kosite zastupujú Bratislavčania Ľubomír Šoltýs, Martin Šmigura, Michal Staroň, Boris Kostík a Jozef Streženec.
Mesto už cez svojich nových zástupcov neovplyvní, kto bude po odchode Allvise Gerotta generálnym riaditeľom spoločnosti. Hovorca Kositu Roland Bánhegyi povedal, že pozícia už bola obsadená na základe konkurzu a meno úspešného uchádzača zverejnia v najbližších dňoch.
V dozornej rade Kositu zostáva poslanec Ján Jakubov (Smer). Potom, ako sa funkcie predstavenstve vzdal Igor Jutka (Sieť), hoci bol opätovne zvolený za poslanca, tak nebude mať opozícia vo firme, ktorá má tento rok dostať z mestského rozpočtu takmer dvanásť miliónov eur, žiadneho zástupcu.
Foto Ivan Fleischer
Odporúčané články
Pre našich čitateľov prinášame rozhovor s dvomi bronzovými šampiónkami, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach svetových pohárov a iných súťaží v disciplíne kickbox. Košičanky Alexandra Filipová a Lucia Cmárová súťažili nedávno v Abú Zabí v rôznych váhových kategóriách. V rozhovore sa dočítate aj to, akým ďalším športom sa venujú.
Vodárenský systém Starina-Košice vstupuje vďaka najnovšej investícii v hodnote takmer 60 miliónov eur do rozhodujúcej etapy modernizácie. Úpravňa vody v Stakčíne, ktorá od roku 1984 drží chrbticu zásobovania veľkej časti východného Slovenska, prejde rozsiahlymi technologickými zásahmi. Dosiahne sa nielen dlhodobé zabezpečenie kvality dodávanej vody, ale zabezpečí sa aj istota dodávok tak, aby sa na vodu zo Stariny mohlo dlhodobo spoliehať ďalších približne štyridsať obcí v desiatich okresoch východného Slovenska.
Kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja Majo Porvažník a kandidát na primátora Košíc Martin Mudrák dnes spoločne oznámili spustenie crowdfundingovej kampane na Donio na podporu ich spoločného projektu „Žeby dobre bolo“. Ide o prvú komplexnú a profesionálnu víziu, ktorej cieľom je zmeniť Východné Slovensko a Košice z prežívajúceho regiónu na miesto európskeho významu.