Košickú MHD od 1. apríla čakajú zmeny
Cestujúci v Košiciach sa musia pripraviť na zmeny v mestskej hromadnej doprave. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) oznámil, že od stredy 1. apríla 2026 vstúpia do platnosti viaceré úpravy cestovných poriadkov a liniek.
Zmeny sa dotknú najmä autobusovej dopravy. Dopravný podnik posilní popoludňajšie spoje počas pracovných dní na linkách 20, 25, 26P, 31, 32 a 55. Cieľom je reagovať na vyšší dopyt cestujúcich v čase dopravnej špičky.
Úpravy sa týkajú aj linky 23, ktorej cestovný poriadok bude prispôsobený tak, aby zabezpečil lepšie nadväznosti medzi mestskou dopravou a leteckými spojmi. V súvislosti s tým sa mení aj nočná linka N3, ktorá po novom o 23:53 v smere na Staničné námestie zachádza na letisko.
Z prevádzkových dôvodov dochádza aj k zmenám na linke 35. Prvé dva ranné spoje v smere na Námestie osloboditeľov budú premávať až od zastávky Zupkova. Naopak, posledné dva večerné spoje smerujúce na Exnárovu budú skrátené po túto zastávku.
Zmena sa dotkne aj linky 38. Spoj s odchodom o 12:58 zo zastávky Staničné námestie bude po novom zabezpečovať linka 23, ktorá bude mať zachádzku na Fauréciu.
Dopravný podnik odporúča cestujúcim, aby si pred cestou skontrolovali aktuálne cestovné poriadky a venovali pozornosť zmenám, ktoré môžu ovplyvniť ich každodenné presuny po meste.
(META/ Dopravný podnik mesta Košice, a.s.)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v piatok oficiálne spúšťa sezónnu prevádzku cyklobusu. Ako uvádza na svojej webovej stránke, tento rok prichádza vo výrazne rozšírenej podobe – s novými trasami, nástupnými a výstupnými zastávkami a lepšou dostupnosťou rekreačných lokalít. Cieľom je ponúknuť ekologickú a pohodlnú alternatívu pri ceste za aktívnym oddychom.
Kolektívne vyjednávanie v U. S. Steel Košice vo štvrtok ukončili vzájomnými podpismi sociálnych partnerov. Súčasťou kolektívnej zmluvy (KZ) pre roky 2026 až 2030 je okrem iného aj zvýšenie mesačnej tarifnej mzdy v priemere o 80 eur.
Vo štvrtok 21. mája bol z Košíc vypravený prvý charterový let tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóny. Boeing 737 Max leteckej spoločnosti Smartwings so 188 cestujúcimi na palube nabral predpoludním smer egyptská Hurghada. Počas letnej sezóny sa bude z Košíc na charterových letoch lietať do 16 destinácií v 9 krajinách. Novinkou v porovnaní s letom 2025 je Olbia na Sardínii.