Vo Východoslovenskom múzeu vypukla Zlatá horúčka
Východoslovenské múzeum v Košiciach pripravilo opäť jedinečné podujatie, ktoré zasvätí všetkých zvedavcov do tajov ryžovania zlata. Na nádvorí múzea sa malí zlatokopi snažili včera vyryžovať svoje malé poklady – a boli naozaj úspešní. Tí najlepší si počas zlatej horúčky vytiahli zo svojich misiek aj šesť drobných zlatiniek.






foto: Veronika Janušková
[ad3][/ad3]Odporúčané články
Invalidná dôchodkyňa Zlatica Labancová sa po smrti manželka a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru. Aj napriek problémom urobila všetko preto, aby vnúčatá neskončili v detskom domove. Doposiaľ bývali v unimobunke v zariadení Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach, kde si kúrili drevom.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok vyhlásil, že Kyjev nemá žiadne zákonné ani morálne právo odstúpiť svoje územie Rusku v rámci akejkoľvek dohody zameranej na ukončenie takmer štyri roky trvajúcej vojny s Ruskom.
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.