V košickej univerzitnej nemocnici zomrela staršia pacientka s ochorením COVID-19
V košickej Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) zomrela v stredu (12. 8.) 80-ročná pacientka s pozitívnym testom na nový koronavírus.
„Ako hlavná príčina smrti bola klinicky i pitvou stanovená bronchopneumónia,“ informovala v piatok Alžbeta Mohyláková z komunikačného oddelenia nemocnice.
[ad][/ad]Ochorenie diagnostikovali až posmrtne
Pacientka zomrela počas hospitalizácie na IV. internej klinike. Ochorenie COVID-19 jej diagnostikovali až posmrtne.
„V karanténe je päť zamestnancov, ktorí boli exponovaní natoľko, aby hrozilo riziko ich nákazy. Taktiež bola vykonaná dezinfekcia lôžkového oddelenia, na ktorom bola pacientka hospitalizovaná,“ uviedla Mohyláková. V pondelok (17. 8.) sa testovaniu podrobia všetci zamestnanci a pacienti, ktorí boli s pacientkou v bezprostrednom kontakte.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Volebný rok 2026 bude v Košiciach patriť predovšetkým primátorským voľbám a s nimi aj zvýšenému záujmu verejnosti o to, kto kandiduje, s akým programom a aké výsledky má za sebou. KOŠICE: DNES preto pripravili pre voličov aj kandidátov komplexný volebný servis, ktorého cieľom je priniesť objektívne, vyvážené a overené informácie pre všetkých.
Lekárske odborové združenie (LOZ) upozornilo na pretrvávanie nedostatkov v riadení a obnove Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice po požiari, ku ktorému došlo predminulý rok. Informovalo o tom LOZ na tlačovej konferencii v utorok.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.