Opäť salmonela v kuracine
Štátna veterinárna a potravinová správa SR (ŠVPS) upozorňuje na nebezpečný výrobok „Kuracie rezne 500 g hlbokomrazené hydinové mäso“.
Na základe sťažnosti spotrebiteľa bol urobený rozbor výrobku. Vo vzorke bola potvrdená prítomnosť baktérií druhu Salmonella.
Výrobok má šaržu 2/280819/109, s dátumom spotreby do 27. 8. 2020. Výrobcom je firma z Rozhanoviec, kuracina je pôvodom z Poľska.
Výrobok sa sťahuje z trhu. Veterinári upozorňujú, aby si spotrebitelia prezreli mrazničky a výrobok reklamovali u predajcu.
[ad][/ad]Odporúčané články
Napriek rastúcej popularite bezhotovostných platieb zostáva hotovosť pre Slovákov dôležitá. Jej význam ešte viac posilnilo zavedenie transakčnej dane, pre ktorú ju začali preferovať viaceré prevádzky. Dopyt po hotovosti tradične rastie aj pred veľkonočnými sviatkami – či už kvôli šibačke, nákupom alebo cestovaniu. Dobrou správou je, že k hotovosti sa dnes dostanete aj bez nutnosti vyhľadať banku či bankomatu. Stačí navštíviť poštu.
V obci Vítkovce na Spiši vytvorili miestni obyvatelia rekordne dlhú komunitnú reťaz. Meria 736 metrov a slovenský rekord potvrdil v pondelok aj komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svitok. Cieľom tejto aktivity bolo najmä symbolicky prepojiť majoritu a rómsku komunitu. Priamo na mieste ju ocenil aj vládny splnomocnenec pre rómske komunity Alexander Daško.
Hneď po Veľkej noci sa v utorok 7. apríla začne s dlhoočakávanom rekonštrukciou križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda (Vodárenská ulica) – Podhradová pri Crow aréne. Jej súčasné podoba svojimi stavebno-technickými parametrami už dlhé roky nespĺňa požiadavky motoristov na bezpečnú a plynulú cestnú premávku.