Marian Kotleba odmieta, že by mu Cuper niekedy spomenul Kočnera
Predseda ĽSNS Marian Kotleba odmietol, že by im bývalý poslanec za HZDS a obhajca Ivana Lexu Ján Cuper spomenul meno podnikateľa Mariana Kočnera v čase, keď s ním strana spolupracovala.
Povedal to v pondelok na tlačovej konferencii.
„Absolútne s tým nemáme nič spoločné. S pánom Cuperom sme komunikovali len ako s naším asistentom, človekom, u ktorého sme si vážili právne skúsenosti. S jeho službami sme veľmi spokojní neboli, naše cesty sa rozišli, to je všetko,“ skonštatoval Kotleba. Odmieta, že by mu Cuper niekedy spomenul Mariana Kočnera.
[ad][/ad]Spolupráca so Smerom?
Na otázku, či si vie po voľbách predstaviť spoluprácu so Smerom-SD, odpovedal, že vládna strana sa zo spolupráce vylučuje sama a to tým, ako koná.
Reagoval tak na údajnú komunikáciu Kočnera, v ktorej mal podľa portálu Aktuality.sk spomínať ĽSNS ako poistku vlády Roberta Fica (Smer-SD) po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Kočner mal tvrdiť, že na Najvyššom súde SR vybaví, aby podnet generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára na zrušenie strany odmietli. Voči informáciám sa ohradil aj vládny Smer-SD.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.