Ľudia na KVP hlasujú, kde budú zastávky MHD
Sídlisko KVP sa pustilo do riešenia problému so zastávkami MHD na Klimkovičovej. O názor žiadajú aj svojich obyvateľov, ktorí môžu svoj názor vyjadriť prostredníctvom dotazníka.
Súčasné umiestnenie zastávok v oboch smeroch podľa samosprávy už nespĺňa legislatívne a bezpečnostné nároky a obyvatelia dlhodobo žiadajú riešenie tejto situácie.
„Prioritou mestskej časti je zaistiť bezpečnosť chodcov. Súčasné umiestnenie zastávok to však komplikuje. Jedna nemá prístupový chodník, pri druhej zastavuje autobus priamo v jazdnom pruhu, kde je potom zákruta, čo je nebezpečné,“ vysvetlila hovorkyňa mestskej časti Ivana Padová.
Dve alternatívy
V ankete, ktorú KVP zverejnilo na svojej stránke na Facebooku, môžu ľudia hlasovať za jednu z dvoch alternatív. Prvou je ponechanie zastávok na svojom mieste a dobudovanie chodníka, druhou je ich presunutie na iné miesto, posunuli by sa o zhruba 120 metrov. V dotazníku sú popísané plusy a mínusy oboch riešení, na základe ktorých sa môžu ľudia rozhodnúť.
Hlasovanie potrvá do pondelka 9. marca. Ako uviedla Padová, zvažujú, že anketu uverejnia aj v miestnom občasníku, aby sa k nej dostalo viac ľudí. V podobných anketách chcú na KVP pokračovať. „Chceme sa pýtať na názory ľudí aj takýmto spôsobom, je to rýchle a jednoduché,“ dodala hovorkyňa.
[ad][/ad]Odporúčané články
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Mesto Košice spoločne s maďarským mestom Nyíregyháza získali finančný príspevok z Európskej únie z Programu Interreg Maďarsko – Slovensko vo výške 962 906,80 eur na realizáciu projektu s názvom Inovatívne riešenia zadržiavania vody pre zlepšenie kvality života v mestách Košice a Nyíregyháza (skrátený názov projektu #AquaUrban).