Čaká Domašu turistický „comeback“?
Vodná nádrž Veľká Domaša a jej okolie zažije túto sezónu „comeback“ turistického záujmu, myslia si aktéri cestovného ruchu v regióne.
Ako vyplýva z informácií, ktoré poskytol senior destinačný manažér Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš Igor Kňazovický, záujem o pobyt pri Domaši rastie.
[ad][/ad]Návštevnosť webu vzrástla
„Podľa administrátora stránky e-domasa.sk Dominika Petra, návštevnosť webu, ktorý vytvára databázu ubytovacích možností v súkromí, vzrástla za mesiac apríl oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 40 percent,“ priblížil Kňazovický, pričom poukázal i na skutočnosť, že nárast dopytov na ubytovanie za posledné dva týždne predstavuje až 61 percent.
Podľa jeho zistení zaznamenávajú zvýšený záujem o pobyty prevádzkovatelia ubytovacích kapacít v strediskách Tíšava v katastri obce Bžany v okrese Stropkov i Poľany v katastri Holčíkoviec vo Vranovskom okrese.
Kňazovický však zároveň upozornil aj na skutočnosť, že služby a infraštruktúra, ktoré dovolenkári pri Domaši nájdu, súčasným kritériám kladeným na kvalitnú dovolenku nevyhovujú.
„Investície prichádzajú pomaly, výnimkou sú napríklad aktivity v rekreačnej oblasti Dobrá, ktorá patrí pod obec Kvakovce. Jej starosta Radovan Kapraľ v minulom roku vrátil na hladinu priehrady výletnú loď Bohemia a tento rok pre ňu buduje stabilné prístavné mólo,“ doplnil.
Dodal ale, že i ostatné samosprávy v okolí Domaše sa v rámci svojich možností snažia do cestovného ruchu investovať.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice, a. s. pripomína cestujúcej verejnosti, že v termíne od pondelka 2. marca 2026 do piatka 6. marca 2026 budú linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovné dni – školské prázdniny.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.