Na Terase raší umelý trávnik
Pri rekonštrukcii električkových tratí v roku 2018 na košickej Triede SNP chcelo mať mesto „zelené“ trate. Keďže o živý trávnik sa treba starať, rozhodlo sa položiť medzi koľaje umelý trávnik. Poviete si, vybavené! Ale nie.
Hoci umelý trávnatý koberec bol podľa stavbárov takej kvality, že spĺňal dokonca normy na zatrávňovanie ihrísk, burina si cestu von našla. Po prvý raz v júli 2019, kedy Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) uviedol, že to je to v dôsledku náletov tráv či semien zo stromov. Rôzne buriny sa vtedy predrali medzi spoje trávnika.
[ad][/ad]Minulý týždeň sa tiež zeleni na umelom trávniku darilo. Museli sme však na ňu upozorniť. „Vo štvrtok (17. 9.) budú kompetentní pracovníci DPMK vyslaní na miesto, aby burinu na spomínanom mieste postriekali adekvátnym herbicídnym prípravkom. Po jej zoschnutí ju následne mechanicky odstránia,“ uviedla pre KOŠICE: DNES hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Obyvatelia košickej mestskej časti Nad jazerom, ako aj ďalší návštevníci, získajú nový priestor na aktívny oddych. V známej rekreačnej lokalite pri splave bude vybudovaná moderná pumptracková dráha a inkluzívne ihrisko. Celková suma tohto projektu bude 321-tisíc eur.
Dobrovoľníci čistia počas apríla rieku Hornád a jej prítoky na Spiši. Cieľom dobrovoľníckej akcie, ktorú organizuje Správa Národného parku (NP) Slovenský raj s viacerými vodáckymi skupinami, turistickými organizáciami, samosprávami i súkromným sektorom, je vyčistiť vodné toky od nahromadeného odpadu.
Rezort VILLA SANDY v Košiciach potvrdil svoju pozíciu medzi lídrami slovenskej gastronómie. Najnovšie hodnotenia prestížnych kulinárskych sprievodcov Falstaff Restaurant Guide 2026 a Gault&Millau 2026 zaradili reštaurácie SEVEN Restaurant Café a EMOTI Sharefood Tavern medzi slovenskú špičku.