Sulík hovoril s prezidentkou o prípadnom odchode SaS z vlády
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík hovoril dnes s prezidentkou Zuzanou Čaputovou o prípadnom vystúpení SaS z koalície a vlády. Uviedol to po ich spoločnom stretnutí. Traja ministri liberálov podajú podľa slov Sulíka demisiu a strana opustí vládu, ak premiér Igor Matovič (OĽaNO) neodstúpi z postu premiéra do stredy 24. marca.
[ad][/ad]
Sulík podotkol, že poslanecký klub, republiková rada aj členská základňa SaS je jednotná. „My nebudeme pod Igorom Matovičom ďalej vo vláde, lebo sa stávame spoluzodpovední za to katastrofálne vedenie vlády a za túto situáciu,“ povedal.
[ad2][/ad2]Šéf SaS by sa podľa svojich slov rád stretol s poslancami hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Dnes telefonoval s predsedom klubu Michalom Šipošom. „Ja by som sa rád rozprával s poslancami OĽaNO. Viacerých poznám, s viacerými mám aj dobré vzťahy, ale nechcem to robiť šéfovi klubu poza chrbát,” dodal.
[ad3][/ad3](SITA, bh, msv;jme, webnoviny/sita/Branislav Bibel)
Odporúčané články
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.
Severná Kórea v sobotu 14. marca odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Štarty zaznamenali armády v regióne vrátane ozbrojených síl Južnej Kórey a ministerstva obrany Japonska.
Život Matúša Kotľára (40) sa dramaticky zmenil po narodení druhého dieťaťa. Jeho partnerka trpela na ťažkú popôrodnú psychózu a rodinu opustila. Matúš sa tak stal otcom samoživiteľom. Deti musel často brávať so sebou do práce na poľnohospodárske družstvo, pretože ich nemal u koho nechať. Doteraz žili v sociálnom zariadení vo Varhaňovciach, ktoré rodine nedokázalo ponúknuť priestor na skutočný rozvoj. Deti vyrastali v segregovanom školskom prostredí, ktoré im neposkytovalo dostatočné podmienky pre plnohodnotný vzdelávací a sociálny rozvoj a otec mal v odľahlej lokalite obmedzené možnosti nájsť si stabilnú prácu.