Dnes bude slnečno a teplo, s lokálnymi prehánkami
Dnes bude na Slovensku slnečno, na juhozápade a popoludní aj na inde polooblačno až oblačno s lokálnymi prehánkami, ojedinele aj búrkami. Na východe sa zrážky vyskytnú len ojedinele. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 24 do 29 stupňov Celzia, na krajnom juhozápade okolo 21 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 13 stupňov.
Fúkať bude prevažne juhovýchodný vietor do rýchlosti 6 metrov za sekundu, na západe postupne západný vietor 4 až 10, v nárazoch okolo 14 metrov za sekundu (20, 15 až 35, 50 km/h). Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.
Meteorológovia predpokladajú zrážky do 5 milimetrov, pri búrkach ojedinele okolo 15 milimetrov.
Zdroj: (SITA/jl)
Odporúčané články
Americký prezident Donald Trump povedal počas stredajšieho telefonátu svojmu ukrajinskému náprotivkovi Volodymyrovi Zelenskému, že chce čo najskôr dosiahnuť ukončenie vojny na Ukrajine. Ako referuje americký spravodajský web Axios, uviedli to ukrajinskí predstavitelia.
Mesto Košice je lídrom v rámci Slovenska v oblasti štátom podporovaného nájomného bývania. Počas utorkovej diskusie v rámci interaktívneho podujatia „Mesto v meste“, ktoré sa od uplynulého pondelka až do konca tohto týždňa koná v Auparku, sa na tom zhodli košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) a generálna riaditeľka Agentúry štátom podporovaného nájomného bývania Eva Lisová.
Policajná inšpekcia potvrdila, že vyšetrovateľ špecializovaného tímu Veritas dnes v ranných hodinách vykonal rozsiahlu policajnú akciu pod názvom „Kajúcnik“, v rámci ktorej obvinil štyroch súčasných a dvoch bývalých policajtov a jednu civilnú osobu zo závažnej trestnej činnosti.
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)