V Prešove obnovili areál pre výbeh psov, areál je dočasne uzavretý
Priestranstvo je aktuálne ešte dočasne zatvorené, aby sa mohol nový trávnik ujať.
Mesto Prešov zrevitalizovalo areál pre výbeh psov na okraji sídliska Šváby. Priestranstvo prešlo obnovou pôdneho krytu a trávnatého porastu. Štvornohí miláčikovia ho budú môcť naplno vyskúšať o niekoľko týždňov. Aktuálne je areál dočasne uzavretý.
Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, stará zhutnená pôda vo výbehu už neslúžila svojmu účelu a nemohla na nej vyrásť nová tráva. Pracovníci Technických služieb mesta Prešov preto prevzdušnili pôdny kryt trávnou frézou a odstránili nadzemnú časť starého porastu s minimálne trojcentimetrovou vrstvou pôdy. Plochu vyrovnali a odstránili z nej nerovnosti a kamene.
„Následne vrchných 15 až 20 centimetrov pôdy skultivovali, výsledkom čoho bola ideálna pôda. Po jej zarovnaní pracovníci spevnili povrch valcovaním a vytvorili tak pevnejšiu plochu pripravenú na založenie trávnika,“ vysvetlil Tomek.
Vo výbehu pre psov zrevitalizovali približne 300 metrov štvorcových plochy pôdy, do ktorej bolo zapracované nové trávne osivo. „Celá plocha musí zostať niekoľko týždňov uzavretá, aby sa nový trávnik dobre ujal,“ dodal hovorca s tým, že majitelia preto musia byť ešte chvíľu trpezliví, kým budú môcť zrevitalizovaný výbeh využiť.
Zdroj: Webnoviny.sk
Odporúčané články
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.
Aké druhy zábavnej pyrotechniky sa tento rok môžu používať, a ktoré sú, naopak, zakázané? Vysvetľujeme rozdiel medzi petardami a ohňostrojmi, ktoré je možné počas Silvestra používať len vo vyhradenom čase. Používatelia pyrotechniky sú zároveň povinní odpratať po sebe odpad.
Nezisková organizácia Creative Industry Košice (CIKE), ktorá sa zaoberá podporou a rozvojom kultúry a kreatívneho priemyslu, rozširuje od budúceho týždňa svoju činnosť o Inštitút UHA (Ateliér územného plánovan
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)