Za stredu odhalili PCR testy 253 nakazených, prvú dávku vakcíny dostalo 20-tisíc ľudí
Za stredu odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 253 nakazených koronavírusom. Laboratóriá pritom vykonali 5 597 testov. Pribudlo zároveň 10 obetí. Počet hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo podozrením naň opätovne klesol. Tentokrát v nemocniciach ubudlo 69 pacientov. V stredu dostalo prvú dávku vakcíny viac ako 20-tisíc ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Do štatistík pribudlo aj 156 nových prípadov nákazy, ktoré odhalili antigénové testy. V stredu ich urobili 52 450, pozitivita je tak 0,3 %. Z PCR vyšetrení dosiahla 4,52 %. V Prešovskom kraji bolo v stredu najviac pozitívne testovaných, PCR testy tam potvrdili 60 nakazených. Žilinský kraj eviduje 46 nových prípadov, Banskobystrický 42, Košický 30, Bratislavský 21, Nitriansky 20, Trnavský 18 a Trenčiansky 16.
„Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 1 480 534, za predchádzajúci deň pribudlo 20 113 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 705 034 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 6 219 ľudí,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.
Hospitalizovaných je 727 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 633 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) je 78 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 87 osôb.
Celkový počet úmrtí „na COVID“ je 12 272 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 405.
Zdroj: SITA (bh)
Odporúčané články
Hasiči majú v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice na Triede SNP v pondelok cvičenie, ide o simulovaný požiar. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jozef Bálint.
Mestská časť Košice – Staré Mesto získala podľa aktuálnej hodnotiacej správy o hospodárení za rok 2025 z hazardných hier a podobných činností sumu vo výške 450 000 eur.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začne od stredy (15. 4.) s jarným čistením električkových tratí.