Heger v spojitosti so zásahom na NAKA zdôrazňuje nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní
Pre predsedu vlády je dôležité, aby polícia či prokuratúra konali v súlade so svojimi kompetenciami a zákonom.
Predseda vlády Eduard Heger aj pri dnešnom zásahu inšpekcie Ministerstva vnútra SR na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) zdôraznil nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní.
Povedal to počas zahraničnej cesty, na ktorej absolvoval stretnutie s poľským predsedom vlády Mateuszom Morawieckim a poľským prezidentom Andrzejom Dudom.
Heger považuje za dôležité, že polícia, prokuratúra a všetky ostatné zložky majú „rozviazané ruky“. Dôležité podľa neho je, aby konali v súlade so svojimi kompetenciami a zákonom.
Do centrály NAKA dnes prišli pracovníci inšpekcie ministerstva vnútra a zaistili niekoľko živých vyšetrovacích spisov, ktoré vyšetruje špeciálny tím Očistec. Inšpekcia má vyšetrovať podľa informácií Denníka N podozrenia Slovenskej informačnej služby, podľa ktorých sa v prípadoch manipulovalo s výpoveďami.
Zdroj: Webnoviny.sk
Odporúčané články
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
V Košiciach došlo k personálnym zmenám vo vedení významných kultúrnych inštitúcií. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v utorok rozhodla o odvolaní generálnej riaditeľky Slovenského technického múzea Zuzany Šullovej aj riaditeľky Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Dariny Kožuchovej.