Slovenskí delostrelci cvičia v Lotyšsku paľbu do vzduchu, na tréningy využívajú aj vojenské vrtuľníky
Slovenskí delostrelci zapojili do cvičenia aj viacúčelové vojenské vrtuľníky UH-60M Black Hawk.
Slovenskí delostrelci v Lotyšsku počas pôsobenia v medzinárodnom prostredí rozširujú svoje spôsobilosti vrátane zapojenia viacúčelových vojenských vrtuľníkov UH-60M Black Hawk.
Počas cvičenia SCOOTER CONTROL mali vojaci možnosť preveriť si navádzanie a korekciu paľby delostreleckých oddielov priamo zo vzduchu. Spolupracovali pritom so spojeneckými kolegami z Kanady, Španielska a Talianka.
„Práve takéto výcvikové aktivity s našimi partnermi zlepšujú schopnosť spolupracovať na rôznych úrovniach, vďaka čomu sme spolu silnejší,“ uzavreli Ozbrojené sily SR na svojom profile na sociálnej sieti.
Zdroj: Webnoviny.sk (bh)
Odporúčané články
Rusko je pripravené stretnúť sa s predstaviteľmi Spojených štátov toľkokrát, koľkokrát bude potrebné na dosiahnutie riešenia vojny na Ukrajine. Uviedol to v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov po tom, čo rokovania medzi prezidentom Vladimírom Putinom a americkými predstaviteľmi nepriniesli prielom.
Krátko po polnoci v utorok 2. decembra prijala polícia oznámenie, že v byte obytného domu horí. Preto v noci polícia vyslala do MČ Západ na Gudernovú ulicu číslo 1 všetky záchranné zložky. Príčinou požiaru bola zrejme zapálená cigareta, v byte našli hasiči 80-ročnú ženu bez známok života.
Deviata celoslovenská pacientska konferencia Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) v Bratislave (14.-15. novembra 2025) spojila pacientov so zástupcami ministerstva, parlamentného výboru pre zdravotníctvo, zdravotných poisťovní, poskytovateľov a akademickej obce. Vyvrcholením podujatia bolo tradičné slávnostné udeľovanie ocenení Môj lekár, Moja sestra.


