NAKA vzniesla obvinenie voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi T.
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi T. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa prekročením svojej právomoci z osobitného motívu, a to na objednávku. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová
Televízia Markíza v nedeľu 8. augusta informovala, že sa to má týkať kauzy Glance House, v rámci ktorej umožnil Dobroslav T. ako vtedajší generálny prokurátor prevod zablokovanej bytovky v Bernolákove, ktorá sa potom dostala k schránkovej firme. „Vo veci sú priebežne vykonávané procesné úkony podľa Trestného poriadku a v súčasnosti k prípadu viac informácií nie je možné poskytnúť,” doplnila Bárdyová.
Zdroj: (SITA, kh;gko)B
Odporúčané články
Neslávne známy podjazd pri katastrálnom úrade v Barci je po 20 rokoch opravený. Podjazd bol opätovne spustený 7. novembra 2025. Roky bol bremenom MČ Barca, aj keď spadá do oblasti MČ Juh a dlho sa riešilo aj určenie jeho vlastníka. Registráciou občianskeho združenia Zachráňme podjazd sa zabezpečilo odstránenie havarijného stavu. Električková trať, ktorá na ňom prechádza, stále čaká na opravu.
Návrh nariadenia vlády Slovenskej republiky, ktorým sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o adresnej energopomoci, vláda v stredu 3. decembra schválila. Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré tento návrh pripravilo, uvádza, že cieľom návrhu nariadenia je nielen ustanoviť sumy adresnej energopomoci, ale upraviť všetky potrebné aspekty pre jej úspešné poskytovanie.
Kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja Majo Porvažník a kandidát na primátora Košíc Martin Mudrák dnes spoločne oznámili spustenie crowdfundingovej kampane na Donio na podporu ich spoločného projektu „Žeby dobre bolo“. Ide o prvú komplexnú a profesionálnu víziu, ktorej cieľom je zmeniť Východné Slovensko a Košice z prežívajúceho regiónu na miesto európskeho významu.