Na poštách sa dajú na počkanie vybaviť aj kópia katastrálnej mapy a výpis z listu vlastníctva
Slovenská pošta, a. s., v rámci služieb na tzv. integrovaných obslužných miestach umožňuje po novom vybaviť na počkanie aj kópiu z katastrálnej mapy. V rovnakom režime je možné získať aj výpis z listu vlastníctva, táto služba bola pôvodne dostupná offline, kedy klient čakal na výpis aj niekoľko dní, podľa dostupnosti zamestnancov katastrálnych odborov. “Uvedené služby sú dostupné na všetkých 600 poštách, ktoré poskytujú služby štátu,” informovala v utorok hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.
Obyvatelia môžu vo vybraných pobočkách pošty, rovnomerne rozmiestnených po celom Slovensku, vybaviť aj výpis z obchodného registra, výpis/odpis registra trestov, zaručené konverzie dokumentov z elektronickej do listinnej podoby, z listinnej do elektronickej podoby a tiež osvedčovanie dokumentov zaručenou konverziou. Za posledný rok sa prostredníctvom integrovaných obslužných miest na poštových pobočkách uskutočnilo 387 451 transakcií týchto služieb. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2020 vzrástol záujem o zaručenú konverziu dokumentov o 51 %, o výpis z listu vlastníctva o 36 %, o výpis z obchodného registra o 0,2 %. V prípade výpisu z registra trestov bol pokles o 4,5 % z dôvodov lockdownov zo začiatku tohto roka.
Zdroj: (SITA, be;it)
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Západ hostila nezabudnuteľné podujatie pod názvom Halloween na Terase, ktoré prilákalo mladších aj starších obyvateľov Terasy. Miestom osláv sa stal areál okolo Átrium klubu v Zuzkinom parku, kde sa návštevníci tešili z pestrého programu, pripraveného práve na počesť jedného z najobľúbenejších sviatkov roka.
V Košickej ZOO sa tekvice, ktoré počas posledných dní zdobili areál, stali špeciálnym darom pre niektoré zvieratá, ktoré si tak mohli užiť netradičné halloweenské pochúťky. Po skončení výzdoby sa chovatelia rozhodli tieto dekorácie zmysluplne využiť a pripravili pre zvieratá pestré menu s tekvicovým nádychom.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.