Premiér Heger diskutoval so študentmi v Košiciach
Dnes mesto Košice poctil svojou návštevou premiér Slovenskej republiky – Eduard Heger. Zúčastnil sa stretnutia so študentmi, s ktorými prebehla diskusia na tému „Reforma školstva a Plán obnovy a odolnosti“. Diskutovať s ním mohli študenti univerzity UPJŠ po predchádzajúcej registrácii (vzhľadom na protipandemické opatrenia). Stretnutie sa uskutočnilo dnes, 3. 11. 2021, od 10:30 hod. v priestoroch Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach na Triede SNP 1.
Na samom začiatku spomínaného stretnutia, predseda vlády Slovenskej republiky, poďakoval študentom lekárskej fakulty za pomoc slovenskému zdravotníctvu počas prvej a druhej vlny pandémie koronavírusu. Vstup do Auly, kde sa odohralo stretnutie bol umožnený len v režime OTP. Kapacita bola vyhradená pre 200 ľudí.
Mladí ľudia, študujúci na spomínanej univerzite, sa diskusie mohli zúčastniť, a tak ovplyvniť budúcnosť vysokoškolského štúdia na Slovensku.
Článok budeme aktualizovať.
Zdroj: (FB/Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Lekárska fakulta; vu)
Odporúčané články
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.
Obyvatelia košickej mestskej časti Nad jazerom, ako aj ďalší návštevníci, získajú nový priestor na aktívny oddych. V známej rekreačnej lokalite pri splave bude vybudovaná moderná pumptracková dráha a inkluzívne ihrisko. Celková suma tohto projektu bude 321-tisíc eur.