Hlas-SD bude iniciovať odvolanie Kollára, ak nedodrží sľub o zmene ústavy
Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) bude iniciovať odvolanie šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), ak nepredloží na najbližšiu budúcoročnú schôdzu parlamentu zmenu ústavy, aby sa mohlo konať referendum o predčasných voľbách. Vo videu na sociálnej sieti to uviedol podpredseda Hlasu-SD a poslanec parlamentu Erik Tomáš. Podľa neho je Hlas-SD pripravený podporiť aj prípadnú novú petičnú akciu za referendum o predčasných voľbách.
Po tom, čo ústavný súd v júli tohto roka podľa Tomáša zmaril referendum o predčasných voľbách, predseda parlamentu ľuďom sľúbil, že referendum predsa len bude. Tomáš sa odvolal na vyjadrenie Kollára, ktorý vo videu hovorí: „Som presvedčený, že ľudia túto možnosť musia dostať. Jediná možnosť, ako to spraviť je, že zmeníme zákon v parlamente.” Podľa Tomáša Kollár tou zmenou myslel zmenu ústavy.
„Tú je možné podľa rokovacieho poriadku urobiť už na prvej budúcoročnej schôdzi parlamentu,” povedal Tomáš a pripomenul, že pochopenie pre občanov, ktorí sa podpísali pod petičnú akciu, našiel aj Igor Matovič (OĽaNO). Poslanec poukázal na písomné vyjadrenie Matoviča, že podanie referenda na ústavný súd bolo od prezidentky podlé a zákerné a išlo o pľuvanec do očí 600-tisíc ľuďom a teraz chcú podľa Tomáša Kollár i Matovič túto tému poslať „do stratena”.
Zdroj: (SITA, isu;DSe)
Odporúčané články
Absolútnou víťazkou ankety Športová osobnosť Košíc za rok 2025 sa stala Zuzana Paňková.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Starosta obce Zemplín Róbert Rostáš pracuje už druhý rok bez nároku na mzdu. Finančné prostriedky, ktoré by inak smerovali na jeho plat, investuje do rozvoja samosprávy. Doteraz takto do obce vložil približne 40-tisíc eur.