Lengvarský sa stretol s vedením lekárskej komory, riešili pandémiu aj financovanie
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa prvýkrát oficiálne stretol s novozvolenými predstaviteľmi Slovenskej lekárskej komory (SLK). Hlavnou témou rozhovorov bola predovšetkým pandémia koronavírusu, ale aj financovanie, katalóg výkonov či zníženie administratívnej záťaže lekárov. Informovala o tom komora v tlačovej správe.
Minister prisľúbil, že pri problémoch, na ktoré upozornili prezident SLK Pavol Oravec, viceprezidenti Róbert Roland a Jaroslav Šima, predseda kontrolného výboru komory Noman Ehsana a člen prezídia SLK Karol Mička, bude hľadať riešenie. Obidve strany sa na stretnutí rozprávali aj o povinnom očkovaní, o ďalších reformných krokoch v zdravotníctve, ako aj o návrhoch z dielne komory. V tejto súvislosti zdôraznili obe strany potrebu ďalšej vzájomnej komunikácie.
Zdroj: (SITA, qq;pla)
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od prekonanie rekordu Primátorského punču po napadnutie komenrátora SME v nákupnom centre. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Mesto Košice začalo na základe žiadosti obyvateľov sídliska pripravovať všetky legislatívne kroky, aby mohli poslanci včas pozastaviť alebo odložiť účinnosť plánovaného spustenia regulovaného parkovania na sídlisku Košického vládneho programu (KVP). Iniciatívu plánujú uznesením podporiť aj miestni poslanci na KVP.