Každoročne narastá množstvo recyklovaných vytriedených zložiek
Každoročne narastá množstvo recyklovaných vytriedených zložiek. Okrem nich narastá aj samotný triedený zber. Informuje o tom organizácia Envi – Pak v tlačovej správe.
„Kým pred zavedením rozšírenej zodpovednosti výrobcov v roku 2015 sa zrecyklovalo len približne 14,9 percenta vyzbieraného komunálneho odpadu, v roku 2020 sme na Slovensku dosiahli až 42,2 percenta (za rok 2019 Eurostat uvádza 38,5 percenta),“ uvádza sa v tlačovej správe.
Podľa Európskych cieľov pre recyklácu by sa do roku 2025 mala dosiahnuť 55-percentná miera recyklácie a do roku 2035, 65-percentná miera recyklácie.
Zdroj: (SITA, ta;bfe)
Odporúčané články
Neubehol ani mesiac od čelnej zrážky dvoch rýchlikov v Jabloňove nad Turňou pri Rožňave, a na druhej strane krajiny došlo k ďalšej šokujúcej zrážke vlakov. Na trati medzi Svätým Jurom a Pezinkom v nedeľu 9. novembra do seba narazili dva vlaky. Oba smerovali na bratislavskú hlavnú stanicu. Zrážka sa stala na najmodernejšej časti železnice na Slovensku chránenej zabezpečovacím systémom ETCS (European Train Control System).
Už aj metropola východu má schválený rozpočet na budúci rok. Mestské zastupiteľstvo ho na svojom dnešnom rokovaní schválilo jednomyseľne hlasmi všetkých 36 prítomných poslancov. Košice budú hospodáriť s celkovými príjmami vo výške 437,5 milióna eur, celkové výdavky by mali byť vo výške 435,5 milióna eur.
Mesto Košice pokračuje v projekte obnovy národnej kultúrnej pamiatky – súboru kalvárskych kaplniek v Košiciach aj s blízkym areálom. V uplynulých mesiacoch sa uskutočnili všetky prípravné práce týkajúce sa získania a realizácie viacerých odborných posudkov, sondáží a archeologického, reštaurátorskeho aj architektonicko-historického výskumu, ktoré boli podmienkou Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) pre štartom ich komplexnej obnovy.

