Kotlebovci sa musia ospravedlniť predsedníčke Bihariovej a zaplatiť 5-tisíc eur
Okresný súd v Banskej Bystrici rozhodol, že strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) sa musí ospravedlniť predsedníčke Progresívneho Slovenska (PS) Irene Bihariovej za nepravdivé informácie o jej osobe, ktoré strana pred dvomi rokmi publikovala vo svojich novinách.
ĽSNS sa podľa zatiaľ neprávoplatného rozsudku musí Bihariovej ospravedlniť vo svojich novinách, na svojej webstránke a zaplatiť 5 000 eur ako náhradu za ujmu. V tlačovej správe o tom informoval riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva.
„Beriem to ako dôkaz, že nad hoaxami a klamstvami sa dá vyhrať. Dôkaz, že ešte stále žijeme v právnom štáte, v ktorom sa jednotlivec, ale aj celá spoločnosť dokáže brániť proti takýmto dezinformáciám a výmyslom. A v neposlednom rade, že keď sa stanete terčom alebo svedkom takýchto nepravdivých obvinení, má význam ozvať sa,“ vyhlásila Bihariová s tým, že vysúdenú sumu si nenechá na svoje súkromné účely, ale využije ju na prospech boja proti dezinformáciám.
Pred približne doma rokmi distribuovala ĽSNS po celom Slovensku svoje stranícke noviny s fotkou Bihariovej a oznámením, že je „cigánska fanatička“, ktorá od ministerky školstva Lubyovej pobrala tisíce eur na dotáciách a chodila za ne presadzovať „zvrhlú agendu“ deťom na školy. „Bola to čistá lož od začiatku po koniec, preto som sa rozhodla bojovať,“ skonštatovala Bihariová.
Zdroj: (SITA, isu;DSe)
Odporúčané články
Ako informoval Košický samosprávny kraj, práce sa podarilo ukončiť o mesiac skôr, ako sa pôvodne plánovalo. Rekonštrukcia mosta patrila medzi najväčšie tohtoročné investičné akcie košickej župy, celková hodnota stavby sa vyšplhala na takmer 1,9 milióna eur.
V metropole východu vyhlásili v noci z piatka na sobotu prvý kalamitný stupeň v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou.
Štát, mestá aj obce obstarávajú od minulého leta výrazne menej transparentne. Počet súťaží na bežné tovary a služby klesol na tretinu oproti počtu spred augusta 2024. Dôvodom sú zmeny, ktoré pre verejné obstarávanie presadil vtedajší minister investícií Richard Raši (Hlas-SD). Uviedla to Nadácia Zastavme korupciu s tým, že na tieto riziká už vtedy upozorňovala. Po roku zanalyzovala spolu s kanceláriou AGM Partners zmeny v nákupoch. Výsledky podľa nadácie nepotešia najmä v čase konsolidácie, kde sa ráta každé euro.


