V mestskej časti Dargovských hrdinov sa uskutoční zber elektroodpadu

Mestská časť Košice – Dargovských hrdinov v spolupráci so spoločnosťou H+EKO zorganizuje v marci bezplatný zber starých a nepotrebných elektrospotrebičov. Zber sa uskutoční v rozmedzí dvoch dní na viacerých lokalitách. Odber je nutné nahlásiť vopred.
Zber sa uskutoční v pondelok 28. marca a utorok 29. marca 2022 od 8:00 hod. V pondelok bude zber prebiehať na uliciach: Kurská, Kalinovská, Lidické námestie, Tokajícka, Benadova, Bašťovanského, Jegorovovo námestie, Jaltská, Postupimská, Kpt. Jaroša, Bielocerkevská, Povstania českého ľudu, Maurerova, Dvorkinova a Clementisova.
V utorok sa zber presunie na ulice: Adlerova, Fábryho, Exnárova, Krosnianska, Ulica Sv. rodiny, Ovručská, Zupkova, Charkovská, Buzulucká, Na hore, Drieňová, Orechová, Prešovská, Sečovská, Slivník, Vo Výmoli a Vyšná Úvrať.
Odber je potrebný nahlásiť najneskôr 23. marca buď telefonicky na miestny úrad alebo e-mailom na adrese zivotne@kosice-dh.sk. Potrebné je uviesť typ a počet spotrebičov, meno, priezvisko, presnú adresu bydliska a telefónny kontakt.
K tomuto typu odpadu patria napríklad chladničky, práčky, sporáky, televízory, monitory, ale aj malé elektrospotrebiče ako rádiá, počítače, náradia, hračky, vysávače a žehličky. Tieto nepotrebné spotrebiče je potrebné uložiť do 8:00 hod. do spoločných priestorov brány. Obyvatelia rodinných domov uložia elektroodpad k bráne z vnútornej strany.
Zdroj: (FB/Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov, DK)
Odporúčané články

V pondelok 14. júla sa začína s „ostrou“ modernizáciou električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom. Táto časť 2. etapy MET 2 v Košiciach v celkovej dĺžke takmer 7 kilometrov patrí k najvýznamnejším investíciám do skvalitnenia mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktoré v nasledujúcich mesiacoch za celkovo takmer 200 miliónov eur uskutoční DPMK a mesto Košice.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice ako prvá na Slovensku zaviedla modernú a mimoriadne šetrnú metódu liečby myómov a adenomyózy pomocou rádiofrekvenčnej ablácie. Gynekologicko–pôrodnícke oddelenie sa vďaka tomu stalo prvým certifikovaným pracoviskom tohto typu nielen na Slovensku, ale aj v rámci krajín V4, a zároveň školiacim centrom pre ďalších odborníkov.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.