Hraničnými priechodmi s Ukrajinou v sobotu prešlo vyše 3 tisíc ľudí
Hraničnými priechodmi s Ukrajinou za sobotu 19. marca prešlo 911 mužov, 2 847 žien a 1802 detí. O dočasné útočisko požiadalo 2 009 osôb. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.
Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo 265 príslušníkov Prezídia Policajného zboru, 61 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 125 colníkov, 406 vojakov, 2 duchovní, 270 dobrovoľníkov a 56 príslušníkov zahraničných zložiek. Zároveň bolo vypravených 47 autobusov, ktoré prepravili 1 720 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky a 9 vlakov s počtom cestujúcich 1 296. Za sobotu 19. marca bolo ubytovaných 208 ľudí, voľné kapacity sú na úrovni 6 124 lôžok.
Zdroj: (SITA, kh;isu)
Odporúčané články
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH), a. s., Košice odlieči vďaka navýšeniu finančného objemu v mesiacoch november a december viac poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Znížia sa tak ich počty na čakacej listine na plánovaný výkon. Kapacitné aj personálne možnosti ústavu to umožňujú, preto ide o významný krok v prospech poistencov najväčšej zdravotnej poisťovne.
Neubehol ani mesiac od čelnej zrážky dvoch rýchlikov v Jabloňove nad Turňou pri Rožňave, a na druhej strane krajiny došlo k ďalšej šokujúcej zrážke vlakov. Na trati medzi Svätým Jurom a Pezinkom v nedeľu 9. novembra do seba narazili dva vlaky. Oba smerovali na bratislavskú hlavnú stanicu. Zrážka sa stala na najmodernejšej časti železnice na Slovensku chránenej zabezpečovacím systémom ETCS (European Train Control System).
Na jeho vznik upozornila mestská časť (MČ) na sociálnej sieti s tým, že združenie má aj podporu vedenia MČ. „Cieľom bude budovať bezpečnejšie sídlisko a byť očami a ušami pre obe policajné zložky. Aby sa naše deti, naši seniori, ale aj všetci obyvatelia cítili bezpečnejšie a budovali si všetci väčšiu úctu k našej MČ a k sebe navzájom,“ uviedla mestská časť.


