Pri využití služieb cudzineckej polície je potrebné využívať objednávací systém
Pri využívaní služieb cudzineckej polície je potrebné využívať objednávací systém na internetovej stránke Ministerstva vnútra SR, inak žiadosti nebudú vybavené. Ako ďalej upozornila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, vydanie dokladu o pobyte bude zároveň možné len v prípade doručenia vydaného dokladu o pobyte na adresu, čo je spojené so zaplatením doplnkového správneho poplatku za doručenie v hodnote troch eur.
„Z dôvodu potreby riešenia súčasnej vyťaženosti jednotlivých oddelení cudzineckej polície v súvislosti s mimoriadnou situáciou spôsobenou vojnovým stavom na Ukrajine sa otvárajú veľkokapacitné registračné centrá na vybavovanie žiadostí o dočasné útočisko, a preto sa Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru snaží postupne uviesť stránkové pracoviská oddelení cudzineckej polície do štandardného režimu,” povedala hovorkyňa. Doplnila, že od stredy 23. marca bude možné žiadosti o udelenie prechodného pobytu na účel zamestnania na pracoviskách cudzineckej polície vybaviť vždy v pondelok, v stredu a v piatok od 07:30 do 15:30 a žiadosti o vydanie dokladu o pobyte vždy v utorok a vo štvrtok od 7:30 do 15:30.
Podľa hovorkyne zároveň naďalej platí, že v prípade akýchkoľvek iných životných situácií je možné obrátiť sa na príslušné riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície v Bratislave, Banskej Bystrici a v Prešove so žiadosťou o výnimku na podanie takejto žiadosti na oddelení cudzineckej polície, ktorú je potrebné dôkladne odôvodniť. „Zároveň informujeme, že oddelenia cudzineckej polície pri registrácii dočasného útočiska prechádzajú z nepretržitého režimu 24/7 na dvanásťhodinový režim od 07:00 do 19:00. Veľkokapacitné registračné centrá Michalovce, Humenné a Nitra budú žiadateľov o dočasné útočisko vybavovať naďalej v nepretržitom režime 24/7,” dodala Bárdyová.
Zdroj: (SITA, sa;kh)
Odporúčané články
Daniel Bombic je vinný zo všetkých skutkov uvedených v obžalobe, ktoré sa týkajú viacerých extrémistických trestných činov. V utorok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
Rezidentské parkovanie sa na sídlisku KVP od 1. marca nezavedie. Poslanci mestského zastupiteľstva svojim hlasovaním vyšli v ústrety petícii 1600 obyvateľov a ďalších nespokojných občanov, ktorí spochybnili pripravenosť mestskej časti spustiť nový systém. Pre tých, ktorí si už rezidentské karty na sídlisku KVP zakúpili, pripravuje Mesto Košice možnosť vrátenia peňazí alebo posunutia začiatku platnosti karty na nový termín.
Policajná inšpekcia potvrdila, že vyšetrovateľ špecializovaného tímu Veritas dnes v ranných hodinách vykonal rozsiahlu policajnú akciu pod názvom „Kajúcnik“, v rámci ktorej obvinil štyroch súčasných a dvoch bývalých policajtov a jednu civilnú osobu zo závažnej trestnej činnosti.