Premiér odcestuje vo štvrtok vo večerných hodinách do ukrajinského hlavného mesta Kyjev
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) odcestuje vo štvrtok 7. apríla vo večerných hodinách do ukrajinského hlavného mesta Kyjev.
Ako uviedol v dnešnom krátkom vyhlásení, do Kyjeva s ním bude cestovať aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a spolu navštívia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.
Zdroj: (SITA, gko;DSe)
Odporúčané články
Košická mestská časť Staré Mesto vyzýva na urýchlené riešenie situácie s opustenou budovou na Masarykovej ulici, ktorú vlastní štát. Samospráva poukazuje na zvýšenú kriminalitu, vandalizmus, hluk, prípady požiarov v objekte, sťažnosti obyvateľov, ako aj početné zásahy mestskej polície i hasičov na mieste.
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) oznamuje cestujúcej verejnosti, že od pondelka 4. mája 2026 nastanú zmeny v prevádzke niektorých električkových a autobusových liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD).