Cholera, úplavica či infekcie. Mariupoľ varuje pred nebezpečenstvom vypuknutia epidémií

Predstavitelia obliehaného ukrajinského mesta Mariupoľ uviedli, že existuje riziko vypuknutia cholery, úplavice a infekcií vyvolaných baktériou Escherichia coli, ktoré môžu spôsobiť silné bolesti žalúdka, krvavé hnačky a zlyhanie obličiek. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie mariupoľskej mestskej rady.
„Teplota vzduchu už dosiahla 20 stupňov. V meste by už čoskoro mohli vypuknúť silné a smrteľné epidémie, a to z dôvodu chýbajúceho centralizovaného zásobovania vodou a kanalizácie, rozkladu tisícok mŕtvol pod troskami a katastrofálneho nedostatku pitnej vody a jedla,“ uviedla mestská rada.
Ako podotkol starosta mesta na pobreží Azovského mora Vadym Bojčenko, okupanti nemôžu poskytnúť obyvateľom jedlo, vodu a lieky, alebo ich to jednoducho nezaujíma. Navyše podľa neho blokujú všetky pokusy o evakuáciu. „A bez toho budú ľudia umierať. Koniec koncov, v zničenom Mariupoli sú podmienky ako v stredoveku. Je potrebná okamžitá a úplná evakuácia,“ skonštatoval starosta.
Zdroj: (SITA, dm;hb)
Odporúčané články

Obyvatelia bývajúci na košickej Triede SNP 63 – 83 neďaleko kruhového objazdu na Moldavskej ulici sa môžu tešiť na atraktívnejší verejný priestor. Mesto Košice získalo stavebné povolenie na uskutočnenie sadových úprav v tejto lokalite, ktoré výrazne skrášlia túto lokalitu a zvýšia aj možnosti pre jej obyvateľov a návštevníkov na oddych.

Mesto Košice v spolupráci so spoločnosťou Kosit pokračuje v rozširovaní možností pre ekologické nakladanie s odpadmi. Dnes pre verejnosť oficiálne otvorilo v poradí už šiesty zberný dvor na Jarmočnej 2 v mestskej časti Juh.

Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od odhalenia nelegálnej výrobne cigariet po tragédiu na Ťahanovciach. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.