Colný úrad zlikvidoval 2,5 tony cigariet a tabaku v hodnote 220-tisíc eur

V košickej spaľovni pod colným dohľadom zlikvidovali v piatok viac ako 2,5 tony cigariet a tabaku, ktorých hodnota presiahla 220-tisíc eur. Zaistili ich príslušníci Colného úradu Košice počas vykonaných kontrol v rokoch 2020 a 2021. Informovala o tom Katarína Daňková z Colného úradu Košice.
Likvidovaný tabak a cigarety zaistili príslušníci Colného úradu Košice v rámci viacerých kontrolných akcií, ktoré sa uskutočnili v prevádzkach a pri bežných cestných kontrolách. V týchto prípadoch zvyčajne fyzická osoba nevedela preukázať pôvod alebo spôsob nadobudnutia tabakových výrobkov. Ďalším závažným porušením zákona, ktorý viedol k zadržaniu tovaru, bol predaj spotrebiteľského balenia cigariet bez označenia platnou kontrolnou známkou v súlade so zákonom.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Odporúčané články

Zmodernizovaná električková trať na sídlisko Nad jazerom, nákup 10 nových električiek spolu s modernizáciou ďalších deviatich, 41 nových elektrobusov a CNG autobusov, nové depá pre električky a elektrobusy, ďalších 13 zmodernizovaných autobusových zastávok spolu s elektronickými informačnými tabuľami s online odchodmi spojov.

Bránami Letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 321 879 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 18,7 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 46,7 %. Vyše 265 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 55 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.

Do redakcie nám napísala vystrašená žena, ktorá sa stala svedkyňou veľmi znepokojujúceho správania jedného z cestujúcich v košickej MHD. Do autobusu nastúpil muž, ktorý si počas jazdy obzeral spolucestujúcich a verejne pritom masturboval. Incident šokovaná čitateľka zaznamenala na svoj mobilný telefón a okamžite o tom informovala DPMK a náš portál.