Slovensko nezostane bez ropy, tvrdí Heger
Slovensko nezostane bez ropy. Uviedol to v stanovisku predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že takto to pre Slovensko v Bruseli vyrokoval a ropa bude z Ruska tiecť do času, kým nebudeme mať plnohodnotnú alternatívu. Premiér tak reaguje na dnešnú výzvu poslanca Györga Gyimesiho (OĽaNO), aby odstúpil minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) pre ekonomické škody. Poslancovi Heger odporúča, aby sa v prípade akýchkoľvek nezrovnalostí najskôr rozprával s ministrom a až potom s médiami.
„Pri rokovaniach na úrovní lídrov nadväzuje predseda vlády na rokovania rezortných ministrov, v tomto prípade ministerstva hospodárstva. A dorokuje veci, ktoré ostali na úrovni rezortných ministrov otvorené,” uvádza v stanovisku premiér s tým, že každý rezort má konať tak, aby to bolo vždy v záujme Slovenskej republiky. Heger nateraz nemá vedomosť, že by konali v neprospech našich záujmov.
Koaličný poslanec György Gyimesi na piatkovej tlačovej besede vyzval ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby odstúpil. Dôvodom majú byť preukázateľné rozsiahle ekonomické škody spojené s ostatným sankčným balíkom prijatým Európskou komisiou. Minister hospodárstva a predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita Richard Sulik reagoval, že poslanec György Gyimesi nerozumie problematike. „Ak ma kritizuje a vyzýva na odstúpenie, mal by si v prvom rade naštudovať fakty. Embargo odsúhlasil na summite premiér Eduard Heger, takže v konečnom dôsledku Gyimesi kritizuje samotného predsedu vlády,” skonštatoval.
Zdroj: (SITA, ms;DSe)
Odporúčané články
Nič nemusí byť dokonalé na prvýkrát. Tvorivosť nie je o výsledku na výstave, ale o procese objavovania vlastnej sily. Drôt vám neodpovie slovami, ale pocitom sebavedomia, ktorý v človeku ostane. Našim čitateľom prinášame príbeh Ľuboslavy Valentovej, ktorá cez staré remeslo pomáha moderným ženám nájsť cestu k sebe.
Február prinesie do košickej MHD viacero zmien, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) vyjde v ústrety aj lyžiarom. Ako prepravca informoval na svojom webe, od nedele 1. februára dôjde, okrem iného, aj k zmenám na autobusovej linke 14. Dôvodom je zvýšený nápor cestujúcich na Jahodnú počas lyžiarskej sezóny.
Vďaka „Primátorskému punču“ sa podarilo na sklonku roka vyzbierať pre 4 charitatívne organizácie rekordných takmer 46 tisíc eur, čo je takmer o 12 tisíc eur viac ako v uplynulom roku. Počas viac ako 3 týždňov sa pri stánku s punčom na Vianočných trhoch na Hlavnej ulici zastavili tisíce Košičanov a návštevníkov mesta, aby podporili dobrú vec.