Zuzana Čaputová vymenovala 11 nových sudcov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dnes vymenovala 11 nových sudcov a sudkýň všeobecných súdov. Túto udalosť využila aj na to, aby vyjadrila podporu všetkým sudcom a sudkyniam, ale aj prokurátorom a prokurátorkám, ktorí za svoje rozhodovanie čelia neprimeraným tlakom v podobe verejných vyjadrení aj z politického prostredia. Informovala o tom na sociálnej sieti.
„Každý z verejných funkcionárov a aj sudcov a sudkýň musí strpieť istú mieru kritiky. Nikto však nemusí a ani nemá trpieť znevažovanie, zastrašovanie a osobné útoky, ktorých cieľom je vo výsledku podkopať dôveru v právny štát a spravodlivosť. Považujem to za neprípustné. Najmä nová generácia sudcov má veľkú šancu udržať si zdravú mieru ideálov a presvedčiť okolie i seba, že Slovensko môže byť férovou a spravodlivou krajinou, opierajúcou sa o autoritu nezávislej, funkčnej a efektívnej súdnej moci. Krajinou, v ktorej sú si občania rovní pred zákonom a majú rovnaký prístup k spravodlivosti,” dodala prezidentka.
Zdroj: (SITA, pma;DSe)
Odporúčané články
Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Košiciach bolo uvedené do prevádzky prvé plnohodnotné pracovisko kardio MR vo východoslovenskom regióne. Východoslovenský kardioústav tak prináša komplexnú magnetickú rezonanciu srdca pre dospelých aj detských pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, čím sa zásadne zlepšuje dostup nosť špecializovanej diagnostiky na východnom Slovensku.
Po zimnej prestávke sa v „esíčku“ na Kavečianskej ceste opätovne začínajú stavebné práce v rámci modernizácie a rozšírenia 400-metrového úseku medzi strelnicou na Podhradovej a Vyhliadkovou vežou, ktorý je v havarijnom stave. V utorok dôjde na tomto úseku k zmene organizácie dopravy.
Americký prezident Donald Trump povedal počas stredajšieho telefonátu svojmu ukrajinskému náprotivkovi Volodymyrovi Zelenskému, že chce čo najskôr dosiahnuť ukončenie vojny na Ukrajine. Ako referuje americký spravodajský web Axios, uviedli to ukrajinskí predstavitelia.