O dočasné útočisko v sobotu požiadalo päť odídencov z Ukrajiny

O štatút dočasného útočiska v sobotu 2. júla na Slovensku požiadalo päť odídencov z Ukrajiny. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra SR s tým, že na Slovensko z Ukrajiny v sobotu vstúpilo spolu 3 440 osôb, z toho 700 mužov, 1 994 žien a 746 detí. Naopak, smerom na Ukrajinu hranicu prešlo 4 565 osôb.
„Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo šesť policajtov, 14 hasičov, 85 colníkov, 86 vojakov, 19 dobrovoľníkov, jeden duchovný a sedem zamestnancov migračného úradu,” uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Zuzana Eliášová.
Od začiatku ruskej invázie z Ukrajiny na Slovensko vstúpilo 572 112 osôb, opačným smerom sa zase vrátilo 322 175. O štatút dočasného útočiska na Slovensku požiadalo spolu 83 986 odídencov.
Zdroj: (SITA, sa;ta)
Odporúčané články

Výstavu si možno pozrieť v skleníku botanickej záhrady, jej 16. ročník potrvá do 29. júna. Informovala o tom hovorkyňa UPJŠ Laura Hoľanová. Motýliu šou budú môcť návštevníci vidieť v čase od 09:00 do 17:00. Tak ako po minulé roky, aj teraz ju obohatí zbierka preparovaného hmyzu, zapožičaná súkromným zberateľom a dlhoročným spolupracovníkom Michalom Zacharom, ktorá bude prístupná vo vestibule administratívnej budovy.

Plánované záverečné podujatie Župné dni v Košiciach, ktoré sa malo uskutočniť v piatok 23. mája 2025 na Námestí Maratónu mieru, sa presúva na iný termín.

Bytový podnik mesta Košice (BPMK) začína v týchto dňoch na základe objednávky magistrátu mesta s rekonštrukciou ďalších bytov so zmiešaným vlastníctvom (hybridných bytov), do ktorých sa budú môcť nasťahovať sociálne odkázaní Košičania v rámci inštitútu prestupného bývania.