Mobilné odberové miesta mali vlani 11 centov zisku z jedného utŕženého eura

Prevádzkovatelia mobilných odberových miest (MOM) v roku 2020 získali z jedného eura tržieb necelých 7 centov, v roku 2021 to bolo 11 centov zisku. Ich celkové tržby v roku 2021 vzrástli o 29 percent medziročne. “Najvyššie tržby prirodzene dosahovali nemocnice. Išlo o milióny eur,” uvádza sa v analýze spoločnosti Finstat, ktorá skúmala finančné výsledky prevádzkovateľov mobilných odberových miest.
Ako vysvetľuje Finstat, od novembra 2020 začali vznikať mobilné odberové miesta, ktoré prevádzkovali nemocnice, mestá alebo obce, ale aj súkromné spoločnosti. Povolenie na prevádzku dostalo vyše 2,6 tisíca MOM. Otvorilo sa približne len 700 miest, ktoré mali okolo 400 prevádzkovateľov. Finstat analyzoval 290 reálnych prevádzkovateľov. Z nich 24 spoločnostiam sa podarilo viac ako zdesaťnásobiť tržby z predchádzajúceho roka. Ďalších 110 spoločností viac ako zdvojnásobilo tržby. Najväčší prírastok tržieb mala spoločnosť Váš Lekár, ktorá prevádzkovala 100 odberových miest a štyri očkovacie centrá. Jej tržby vzrástli z 241-tisíc eur v roku 2020 na 9,7 milióna eur v roku 2021.
Zdroj: (SITA, it;avl)
Odporúčané články

Od 1. apríla vstupuje do platnosti novela všeobecne záväzného nariadenia č. 241 o dočasnom parkovaní, ktorou sa upravujú sadzby parkovného pri platbe prostredníctvom SMS správ.

Dokončenie juhovýchodného obchvatu metropoly východu na rýchloceste R2, viaceré prebiehajúce alebo rozpracované eurofondové projekty v oblasti dopravnej infraštruktúry, ekologická MHD, výstavba nájomných bytov ako aj nový stavebný zákon boli hlavnými témami stretnutia košického primátora Jaroslava Polačeka (nezávislý) a ministra dopravy Jozefa Ráža mladšieho (nominant Smeru – SD).

V utorok 2. apríla 2025 zasahovali trebišovskí profesionálni aj dobrovoľní hasiči pri rozsiahlom požiari, ktorý vypukol v chatovej oblasti mesta Sečovce.