Košičania sa môžu opäť pokochať pohľadom na svoje mesto
Od včerajšieho rána (10. 8.) je opäť možné vchádzať do lesov v Košiciach. Podmienkou však naďalej ostáva, aby sa ľudia prechádzajúci po lese držali zásadne turistických či cyklistických trás.
Rovnako tak je aj naďalej zakázané v lesoch fajčiť či zakladať a používať otvorený oheň. Zakázané je aj kladenie ohňa, a to aj vrátane vyhradených ohnísk v prímestskom prírodnom prostredí. Naďalej platí aj zákaz vypaľovať porasty, byliny, kríky a stromy a spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve.
Z dôvodu, že Okresný úrad Košice upravil vyhlásenie, ktoré informovalo verejnosť o zákaze vstupu do lesov v rámci okresov Košice I.-IV, si milovníci prírody budú môcť opäť vychutnať pohľad na krásne Košice.
Ako informovali Mestské lesy na sociálnej sieti, od včera (10. 8.) je Vyhliadková veža opäť sprístupnená širokej verejnosti.
Aktuálne je vyhliadková veža podľa dostupných informácií otvorená denne od utorka do nedele, v časoch od 10:00 do 18:00, v nedeľu až do siedmej hodiny. Aktuálny cenník nájdete TU.
(jl)
Odporúčané články
Verejné korčuľovanie v Košiciach začína svoju zimnú sezónu a na výber je v meste hneď niekoľko možností. Prinášame prehľad, kde si môžete obuť korčule – či už hľadáte romantické klzisko pod holým nebom (Alejová, Mestský park), alebo preferujete krytú arénu. V článku prinášame rozpis platný na túto zimnú sezónu.
Počas stredy 17. decembra bude na Kavečianskej ceste v Košiciach obnovená obojsmerná premávka. Z „esíčka“ tiež bude odstránená svetelná signalizácia. Na sociálnej sieti o tom informuje mesto Košice, ako objasnilo, súvisí to s prestávkou v stavebných prácach počas zimných mesiacov.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)