Správa štátnych hmotných rezerv pripravuje nový systém pomoci v krízových situáciách
Správa štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR SR) pripravuje nový, efektívny systém pomoci v krízových situáciách. Ako úrad informuje v tlačovej správe, aktuálny stav zabezpečenia štátnych hmotných rezerv si vyžaduje podporu a modernizáciu na viacerých úrovniach v súlade so zásadami hospodárneho a účelného využívania verejných zdrojov a zásadami efektívnej správy vecí verejných.
„Pripravenosť Slovenska v národnom i medzinárodnom kontexte musí dosahovať úroveň medzinárodne uznávaných noriem. Pokiaľ máme zvýšiť efektívnosť našej činnosti, ale aj sa vedieť prispôsobiť meniacim sa geopolitickým a klimatickým faktorom, musíme pristúpiť k tvorbe a zavedeniu nových, moderných metód tvorby, správy a obmeny štátnych hmotných rezerv,“ uviedol predseda štátnych rezerv Ján Rudolf.
Súčasťou rozsiahlych zmien, ktoré úrad za posledné viac ako dva roky realizuje, je aj nový komunikačný informačný systém. Ten bude používať na komunikáciu s ministerstvami, orgánmi krízového riadenia a ochraňovateľmi štátnych hmotných rezerv.
Základom pre lepšiu prácu úradu je aj nový zákon o štátnych hmotných rezervách, ktorý je aktuálne v pripomienkovom konaní a ktorý má zjednodušiť procesy tvorby a hospodárenia so štátnymi hmotnými rezervami.
„Hlavnou víziou úradu je byť modernou, otvorenou, efektívnou, spoločensky zodpovednou štátnou inštitúciou s kvalifikovanými zamestnancami, ktorá spoľahlivo plní svoje poslanie v prospech občanov,“ uzatvoril Rudolf.
Zdroj: SITA qq, zol
Odporúčané články
Okresný úrad (OU) Košice povolil úplnú uzávierku železničného priecestia na ceste I/19 v Sečovciach, ktoré sa nachádza na trati Trebišov – Vranov nad Topľou.
Mestské lesy Košice oznamujú, že v piatok 25. októbra dôjde k dočasnej uzávere cesty Baránok – Čermeľské prielohy – Viničná stráň z dôvodu nevyhnutných opráv poškodených úsekov vozovky.
Slovensko sa po desiatich rokoch opäť zapojilo do medzinárodného testovania počítačovej a informačnej gramotnosti žiakov (ICILS 2023). Slovenskí ôsmaci dosiahli nadpriemerné skóre v porovnaní s ostatnými zúčastnenými krajinami. Zároveň sa však potvrdilo, že na výsledkoch žiakov sa výrazne odráža socioekonomické zázemie – deti z rodín s vyšším vzdelaním, viac knihami či počítačmi v domácnosti dosiahli lepšie výsledky.