V meste vznikne nová organizácia Business Košice
Počas minulého týždňa bol poslancami mestského zastupiteľstva (MZ) schválený vznik neziskovej organizácie Business Košice. Ide o reakciu mesta na propagáciu ekonomického záujmového územia mesta Košice, no zámerom je aj pomôcť potenciálnym a etablovaným investorom.

Business Košice sa zaradí do investičnej mapy Európy
Úlohou tejto organizácie bude:
- získavanie nových príležitostí pre investície nielen v meste Košice, ale aj pre blízky región,
- starostlivosť o podnikateľský sektor,
- zber a distribúcia osobitných dát,
- podpora miestnych investícií,
- propagácia investičných príležitostí,
- udržiavanie talentu,
- vytváranie podnikateľskej komunity,
- príprava ekonomických analýz.
„Novovznikajúca organizácia zastreší záujmy ekonomického a urbanistického rozvoja Košíc s cieľom budovania úspešnej medzinárodnej značky mesta,“ uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.
Cieľom organizácie je rozvíjať podnikanie a obchodné príležitosti. Pre podnikateľský sektor vytvorí prostredie pre rast a vzájomné prepojenia s mestom Košice a jeho organizáciami.
Podľa vyjadrenia viceprimátora Marcela Gibóda je cieľom mesta tvoriť atraktívne prostredie pre podnikateľov, ale aj pre svojich obyvateľov. Zdôraznil, že hlavným cieľom je, aby Košice boli mestom, v ktorom sa oplatí podnikať a žiť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: V Košiciach môže vzniknúť ďalší obrovský park
Historické investičné príležitosti
Business Košice by mala odštartovať svoju činnosť na prelome rokov 2023 a 2024 a jej ročný rozpočet by mal siahať do výšky 140 000 eur. Riaditeľom sa stane Martin Mudrák, ktorý vystupuje na pozícii Splnomocnenca mesta Košice pre inovácie a rozvoj.
„Mesto Košice dnes stojí pred mnohými historickými príležitosťami – príchodu nadväzujúcich strategických investícií v oblasti automobilového priemyslu, pokračujúcou transformáciou a rozvojom svojej vedomostnej a kreatívnej ekonomiky. Sú to príležitosti, o ktoré chce mesto Košice v silnej regionálnej konkurencii aktívne zabojovať,“ zdôraznil nový riaditeľ Mudrák.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: TRAGICKÉ RÁNO na východe: V pivnici ZASYPALO štyri osoby


Spoločná ekonomická značka Košíc
Založenie Business Košice podporili partneri z klastorov (Košice IT Valley), obchodných komôr (KRK SOPK, AmCham), združení právnických osôb (CNIC) a Letiska Košice. Súhlasili, že ekonomický rozvoj Košíc a regiónu je možný a dosiahnuteľný len cez vzájomnú spoluprácu.
„Medzisektorová spolupráca je nesmierne dôležitá pre všetkých z nás. Založenie takejto platformy na podporu a propagáciu ekonomického a urbanistického rozvoja mesta, organizácie Business Košice, je ďalším dôležitým krokom, ktorý Košiciam pomôže vybudovať silnú medzinárodnú značku schopnú prilákať a podporovať strategické investície a potrebný talent. Hospodársky úspech Košíc výrazným spôsobom prispieva k zlepšeniu kvality života nielen jeho obyvateľov,“ uviedol viceprimátor.
Zdroj: Kosice.sk
Galéria
Odporúčané články

Dovolenku na Cypre ukončil pre viac ako 180 slovenských cestujúcich nepríjemný záver. V noci zo stredy na štvrtok zostali niekoľko hodín uväznení na letisku v Larnake, bez informácií o ďalšom postupe a bez kontaktu s delegátmi cestovnej kancelárie.

Slovensko má podľa aktuálnych údajov Eurostatu druhú najvyššiu infláciu v eurozóne. V júli dosiahla medziročná inflácia 4,5 %, vyššia bola len v Estónsku, a to 5,6 %. Rovnakú infláciu malo Chorvátsko. Ceny na Slovensku v júli vzrástli oproti predchádzajúcemu mesiacu o 0,2 %, čo podľa hlavného ekonóma ČSOB Mareka Gábriša znamená, že v porovnaní s minulým rokom boli vyššie o 4,5 %. V júni bola inflácia na úrovni 4,6 %.

Situácia na slovenských čerpacích staniciach by mala byť pre motoristov naďalej priaznivá. Trh s ropou podľa analytika 365.bank Tomáša Boháčka pre našich motoristov predznačuje naďalej priaznivý cenový vývoj na pumpách. „Ten by sa ešte mohol vylepšiť ďalšími miernymi poklesmi cien palív,“ dodal Boháček.