27.04.17

Milan Jančuška trénerom košických hokejistov?

Foto: tasr

Pre priaznivcov hokejistov HC Košice tu máme správu, ktorá možno už zanedlho nadobudne aj oficiálny rozmer. Podľa našich informácií by sa novým trénerom oceliarov mohol stať skúsený lodivod Milan Jančuška. Ten už v minulosti v našej najvyššej súťaži viedol Žilinu, Poprad, Liptovský Mikuláš, ale aj Košice.

Dva nezávislé zdroje nás informovali, že generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš mal pred časom v našom meste osobné stretnutie s Milanom Jančuškom. Stalo sa tak po tom, ako sa pre trénera žilinských hokejistov zavŕšila úspešná sezóna. Vlci v nej skončili v semifinále, obsadili konečné tretie miesto, čo sa v klube považovalo za skvelý výsledok.


Asistentom Jerguš Bača?
 

Kouč bronzového tímu Tipsport ligy mal v Žiline kontrakt do konca sezóny 2016/2017. Päťdesiatsedemročný Jančuška strávil v Košiciach podstatnú časť hráčskej kariéry. V drese VSŽ získal aj dva federálne tituly. V našom meste žijúci rodák z Liptovského Mikuláša bol potom chvíľu trénerom košickej mládeže, neskôr asistentom pri A-tíme. A v rokoch 2001 až 2004 stál v extralige na lavičke oceliarov vedno s Róbertom Spišákom. Teraz by sa po dlhých rokoch mohol do klubu vrátiť v pozícii hlavného kouča. A nie je vylúčené, že Jančuškovým asistentom by mohol byť ďalší Lipták a bývalý úspešný hráč železiarov Jerguš Bača. „Do konca apríla mám zmluvu so Žilinou, stále som jej tréner, a tak situáciu vôbec nebudem komentovať," povedal Jančuška pre KOŠICE:DNES.


Reprezentanti by mali ostať
 

Čo sa týka skladby kádra pre nasledujúcu sezónu, vyzerá to tak, že Košice si udržia oboch aktuálnych slovenských reprezentantov. Útočník Jakub Suja, ale aj obranca Eduard Šedivý sú stále v príprave na svetový šampionát. U Suju si klub uplatnil v zmluve opciu a kontrakt s HC má aj Šedivý. Podľa nášho zdroja si vraj Košice uplatnili opcie aj v prípade českého obrancu Martina Dudáša či útočníka Tomáša Klímu. Viacerým hráčom sa však klub po skončení poslednej nevydarenej sezóny aspoň zatiaľ neozval.

Foto: tasr

Čítajte viac: hokej

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím