17.02.17

Kto bude Košičan roka?

Foto: Musica Iuventalis

Hlasovanie vo finále ankety KOŠIČAN ROKA sa o polnoci zo včerajška na dnes skončilo. Kto získa historicky prvý titul KOŠIČAN ROKA, sa dozvieme na slávnostnom galavečere v košickej Kunsthalle v sobotu 25. 2. 2017. 

Vďaka živému televíznemu prenosu môžu byť svedkami tejto udalosti všetci Košičania.

Je rozhodnuté

Posledné tri mesiace ste rozhodovali o tom, ktorá osobnosť a ktorý subjekt si zaslúži získať titul KOŠIČAN ROKA 2016. O historicky prvý titul v ankete bojovalo vo finále 10 košických osobností a 10 subjektov. Za jednotlivcov a kolektívy z rôznych sfér života hlasovalo v 1. kole viac ako 9 000 hlasujúcich. Vo finálovom kole o víťazoch rozhodli SMS-ky. Ich mená vyhlásime na slávnostnom galavečere v sobotu 25. 2. 2017 v priestoroch Kunsthalle.

Špeciálne ocenenia

Súčasťou galavečera bude i odovzdanie špeciálnych ocenení. Titul KOŠIČAN ROKA – ŽENA získa dáma s najvyšším počtom získaných hlasov. Titul KOŠIČAN ROKA – SIEŇ SLÁVY získa za celoživotné zásluhy laureát zvolený odbornou komisiou, ktorej členmi sú  Jana Mojžišová, rektorka UVLF v Košiciach, manažér a IT odborník Jozef Ondáš, Peter Himič, riaditeľ Štátneho divadla v Košiciach, organizátor vrcholových športových podujatí Branislav Koniar a Dušan Karolyi, šéfredaktor mediálneho domu KOŠICE:DNES. 

 

Večer Košičanov

Budúca sobota v Kunsthalle bude patriť len Košičanom. Tí stoja nielen za prípravou celého podujatia s unikátnou videoprojekciou, ale výlučne našinci sa budú prihovárať Košičanom aj z pódia. Moderátormi slávnostného vyhlásenia výsledkov ankety KOŠIČAN ROKA 2016 budú Andrea Pálffy Belányiová a Jozef Kuriľák. 

Ako moderátori plesu sa predstavia tváre mediálneho domu KOŠICE:DNES Peter Dudovič a Jana Poľová (na snímke s Michalom Dudovičom). / Foto: Iveta Vaculová
Ako moderátori plesu sa predstavia tváre mediálneho domu KOŠICE:DNES Peter Dudovič a Jana Poľová (na snímke s Michalom Dudovičom). / Foto: Iveta Vaculová

Počas galavečera sa divákom predstavia nielen mladé košické talenty, ale i uznávané stálice, akými je napríklad spevácky zbor Collegium Technicum, držiteľ dvoch zlatých medailí z medzinárodnej súťaže Grand Prix Thailand 2016. Tešiť sa môžete aj na komorný sláčikový orchester Musica Iuvenalis. Ples po slávnostnom vyhlásení výsledkov ankety spestrí mladá funková kapela Jungle Label. Špecialitou plesového večera bude unikátne spojenie legendárnych a aktuálnych košických DJ-ov.

Pre dobrú vec

Cieľom ankety KOŠIČAN ROKA je oceniť a zviditeľniť tie osobnosti a subjekty, ktoré vykonali významné aktivity v prospech nášho mesta a jeho obyvateľov. To však nie je jej jediný dobrý úmysel. Počas slávnostného galavečera bude prebiehať tombola s charitatívnym rozmerom. Výťažok bude určený pre košickú neziskovú organizáciu Oáza – nádej pre nový život farára Petra Gombitu, ktorá je útočiskom pre ľudí bez domova a v krajnej núdzi.

Zažite akciu roka na vlastnej koži
Mediálny dom KOŠICE:DNES vyhlasuje súťaž o 2 VIP vstupenky na galavečer KOŠIČAN ROKA 2016. Súťaž prebieha na facebookovej stránke KOŠICE:DNES od dnes do nedele 19. 2. Stačí, ak nám do komentára k súťažnému príspevku napíšete, koho z finalistov by ste si priali vidieť ako víťaza 1. ročníka ankety. Meno toho z vás, ktorý získa dva lístky na galavečer, sa dozviete už v pondelok 20. 2. 2017.

 

Foto: archív MI, Iveta Vaculová

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím