Keď ide o sekundy! Policajti pomohli zranenému chlapcovi v dopravnej špičke
Staré Mesto sa stalo dejiskom hrdinského činu policajtov z Obvodného oddelenia Policajného zboru, ktorí neváhali pomôcť zranenému mladíkovi.
„Môj syn Matúš nešťastne spadol z kolobežky a utŕžil otvorenú zlomeninu hornej končatiny. Kvôli dopravnej špičke sme sa nemohli dostať do nemocnice dostatočne rýchlo.“ vysvetlil otec okolnosti. V kritickej situácii, zazrel policajné auto a okamžite sa rozhodol požiadať o pomoc.
Policajti z obvodného oddelenia Policajného zboru Košice – Staré Mesto, ktorí sa nachádzali v blízkosti, bez váhania prijali prosbu otca a okamžite zasiahli. Zraneného Matúša vzali do služobného auta, kde ho so zapnutými majákmi previezli do najbližšej nemocnice. Vďaka ich promptnému zásahu sa podarilo zabezpečiť chlapcovi potrebnú lekársku pomoc. „Som im za to veľmi vďačný“ dodal otec.
Odporúčané články
Polícia pátra po Kataríne B.z Košíc, ktorá je nezvestná od 12. novembra 2025.
Polícia pátra po 82-ročnom Tiborovi H., ktorý je od pondelka 1. decembra nezvestný. Naposledy bol videný v pondelok (1.12.) na železničnej stanici v Kysaku, kde mal v čase o 20.45 h vystúpiť z vlaku č. EX 525 a kúpiť si lístok na vlak do Košíc. V čase o 22.41 však nastúpil na vlak do obce Margecany, kde bol naposledy videný v čase 00.20 – 00.25 h.
Polícia Slovenskej republiky informovala o dopravnej nehode, pri ktorej odhalili porušenie zákona.

