V Košiciach opäť úradoval ALKOHOL za volantom! Vodič nafúkal 1,67 promile
Začiatok nového roka priniesol dopravnú nehodu, kde opäť úradoval alkohol za volantom!

V stredu večer (4. 1.) po 20-tej hodine, viedol 27-ročný muž z Košíc motorové vozidlo značky Škoda po Južnom nábreží v Košiciach, pričom sa dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla, narazil do autobusu MHD a následne do motorového vozidla značky BMW.
Ako informovala polícia na sociálnej sieti: ,,Vodič bol po dopravnej nehode podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,80 mg/l, čo je v prepočte 1,67 promile. Následne policajti zistili, že vodič má rozhodnutím Okresného dopravného inšpektorátu uložený zákaz činnosti vedenia motorových vozidiel.”
Poverený príslušník PZ mužovi vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykových látok v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia.
(NM)
Odporúčané články

Vodiči, ktorí cestujú v smere z Jasova do Medzeva, by sa mali pripraviť na uzávierku cesty a využiť tak iné trasy. O uzávierke cesty informovala Polícia Slovenskej republiky.

V piatok (24. 3.) sa v okrese Michalovce stala ďalšia tragédia, pri ktorej prišla o život 51-ročná žena. Ide v poradí už o tretiu tragédiu, ku ktorej došlo v priebehu roka 2023.

Do redakcie KOŠICE: DNES nám prišiel tip od čitateľa, podľa ktorého malo v jednom z košických obchodných centier dôjsť k samovražde. Informáciu sme preverili aj u krajskej policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej.