18.09.17

Festival Na Terase Ulica (ne)má šancu

Ilustračná foto: shutterstock

Na Terase (ne)dajú ulici šancu! Festival prinesie bike-sharing, spievajúci autobus či veľké planetárium

Tradičný festival trávenia voľného času a európsky deň mobility, súhrne pod názvom „Ulica (ne)má šancu!“, organizuje aj tento rok najväčšia košická časť Západ na námestí pred OC Galéria. Už tento piatok a sobotu (22. – 23.9.) si návštevníci budú môcť vyskúšať množstvo atrakcií, dopravných prostriedkov, voľnočasových aktivít a nebudú chýbať ani vystúpenia záujmových klubov a umeleckých skupín.

Európsky deň mobility predstaví moderné elektro-autá i veterán so živou hudbou

V piatok, 22. septembra bude v čase 10.00 – 18.00 h. na ploche námestia viacero noviniek zo sveta moderných a najmä ekologických spôsobov dopravy. Ústrednou témou bude aktuálne diskutované verejné požičiavanie bicyklov, tzv. bike-sharing, ktorý si okoloidúci budú môcť bezplatne vyskúšať. Sadnúť si budú môcť aj do špičkových elektro-automobilov a dokonca si na jednom z nich aj zašoférovať krátku trasu okolo fontány. Nebudú chýbať ani menej náročné prostriedky na „otestovanie“ ako segway a elektro-kolobežky. O mladších návštevníkov bude postarané detskými atrakciami a tvorivými dielňami. Dominantou tohto „výstaviska“ bude autobus – veterán, v ktorom bude počas celého dňa znieť živá hudba v podaní viacerých hudobníkov, v dopoludňajších hodinách najmä pri návšteve materských a základných škôl aj projekt Slovenské detské pesničky, Michal Kentoš a neskôr skupina KonTakt.

Pohľad do vesmíru, polícia, hasiči, záchranári či kino pod holým nebom

Aj počas soboty, 23. septembra budú pred Galérkou prebiehať festivalové aktivity. Celodenný program je rozvrhnutý do stálych aktivít a časových programov. K ukážkam výstroje, vozidiel a záchranných akcií prispejú silové zložky, polícia, hasiči i záchranári, na deti čaká množstvo hier, súťaží, nafukovacie hrady i maľovanie na tvár, viacero tanečných, športových a divadelných vystúpení. Vysoký záujem organizátori predpokladajú najmä pri veľkom planetáriu s reálnym pohľadom do vesmíru ale aj počas penovej šou pre deti. Pre dospelákov je pripravená večerné hudobné vystúpenie skupiny Hunji a bodku za festivalom dá nočné premietanie aktuálneho kinohitu „Únos“ pod holým nebom.

Podrobný program festivalu nájdete na webovej stránke www.kosicezapad.sk  

(kosicezapad.sk)
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím