17.05.18

Jeden z najprestížnejších zborov Južnej Ameriky vystúpi v Dóme svätej Alžbety

foto: Iveta Vaculová

Tabancura de Chile, jeden z najznámejších chlapčenských zborov v Južnej Amerike, sa predstaví aj v Košiciach. Štyridsaťpäť chlapcov reprezentujúcich tradičnú čílsku školu Colegio Tabancura z hlavného mesta Santiago de Chile, sa v rámci svojho európskeho turné zastaví aj na Slovensku.

Ako informoval za ogranizátorov koncertov Ján Juráš, v pondelok 21. mája o 19. hodine sa Čiľania predstavia so svojím spevom návštevníkom v Dóme svätej Alžbety. Zbor uvedie výber diel veľkých svetových skladateľov, zaznejú v latinčine, španielčine aj v ruštine. V programe figurujú i typické juhoamerické chorály a indiánske spirituály, a to pod dirigentskou taktovkou Hernána Caveru a Alfreda Diaza.

Vstup na koncert je voľný.

reklamná správa

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím